Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový král rychlých SUV zvládne stovku pod 3 sekundy

Dvoutunové hranaté SUV, které se během pár sekund rozjede na více než 200 km/h. Zní to jako recept na obrovskou nehodu v první zatáčce a vlastně to nedává žádný smysl. Ale to pány od Hennessey nemůže zastavit.
Vydáno: 18.06.2017
Jeep Grand Cherokee Trackhawk, nejrychlejší SUV.
Jeep Grand Cherokee Trackhawk, nejrychlejší SUV. Autor: Jeep
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už nyní se Jeep Grand Cherokee Trackhawk chlubí titulem nejrychlejšího produkčního SUV planety. Má masivní osmiválec 6,2 litru s kompresorem, který na všechna čtyři kola skrz osmistupňový automat posílá výkon 717 koní a točivý moment 881 Nm. Díky tomu zvládne akcelerovat z klidu na 60 mil v hodině (98 km/h) za 3,5 sekundy, ještě výrazně rychleji než třeba famózní dvanáctiválcové Bentley Bentayga - to na zvládnutí stejné disciplíny potřebuje přes čtyři sekundy.

Vždycky může být lépe

Jenže pokud něco víte o dvorních ladičích amerických muscle cars, společnosti s názvem Hennessey, musí vám být jasné, že tuhle příležitost si prostě nemohou nechat ujít. Pravidelně posílají do světa monstra o výkonu i přes tisíc koní a jinak tomu není ani tentokrát. Cherokee po důkladném přepracování motoru a systému přeplňování nabídne 1012 koní při 6500 otáčkách za minutu a točivý moment 1314 Nm ve 4200 otáčkách.

Z nuly na 60 mil v hodině se díky tomu rozjede za 2,8 sekundy a dvoustovku pokoří za dobu kolem deseti sekund. Pro Američany je nicméně důležitější čas ve sprintu na čtvrt míle - Jeepu Grand Cherokee Trackhawk od Hennessey trvá 10,5 sekundy a rychlost na cílové čáře je 214 km/h. Pro srovnání, tohle obrovské auto tak bude rychlejší než Dodge Challenger Hellcat a jen o desetinu sekundy pomalejší než Lamborghini Huracán.

Pokud se děsíte spotřeby a pravidelných účtů za nové brzdy a pneumatiky, Hennessey nabízí i úspornější variantu o výkonu 852 koní.

Článek je zařazen v: tuning , nejrychlejší auto , Hennessey , sportovní SUV , Jeep Grand Cherokee , nejrychlejší SUV , Trackhawk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama