Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Duster je... pořád stejný. V tom je jeho síla!

Rumunská automobilka, která je členem sdružení Renault-Nissan, vzala svůj nový model tak vážně, že na něm mnoho nového vlastně ani není. A přesně tak to Rumuni chtěli. Novinka má útočit především cenou, a když by automobilka sáhla k radikálnějším krokům, už by svou hlavní výhodu ztratila.
Vydáno: 31.08.2017
Dacia Duster 2018
Dacia Duster 2018 Autor: Dacia/Renault
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový Duster od toho starého samozřejmě poznáte, změn je ale poskrovnu. Přední část nově hostí světlomety s LED denním svícením, svalnatějšího prolisu se dočkala kapota a rovněž nárazník spolu s vytaženými blatníky působí výrazně mohutněji. Zadní část pak trochu připomíná modely od Renaultu, ostatně třeba v Rusku nebo Brazílii se Duster jako Renault také prodává. Popravdě je však zdaleka nejhezčí v historii tohoto modelu.

Nový interiér a stejné motory

Daleko více změn se prý dočkáme v interiéru. Ovšem ten nám Dacia zřejmě z taktických důvodů prozatím neukázala a uvidíme jej až na autosalonu ve Frankfurtu ve dvou následujících týdnech. Palubní deska a dokonce i sedadla však dle dostupných informací mají být úplně nová a daleko luxusnější. Rádi se tedy necháme překvapit. 

Zhruba tolik informací jako o interiéru máme i o nabízených motorech. Ani o těch Dacia prozatím nemluví. Výraznější obměnu motorové palety však čekat nelze. Nejprodávanějším motorem v našich končinách bude stále vznětový motor 1.5 dCi, se kterým Duster jezdí zdaleka nejlépe a nejúsporněji.

Výrazně pohodlnější

Změnila se ale prý kvalita jízdy. O té automobilka mluví již nyní. Právě za ni byl první i druhý nositel jména Duster kritizován, a přestože novinka stojí na stále stejné platformě, na podvozku si inženýři dali prý opravdu záležet.

Vypadá to tedy, že Duster není tak úplně novým autem, zlepší se ale přesně tam, kde to zákazníci požadovali. A tuhle cestu kvitujeme. Více potřebných informací se dozvíme na autosalonu ve Frankfurtu, ze kterého vám konečně ukážeme i interiér chystané novinky. Zájem je ale stále obrovský a první kusy tak do Česka dorazí až počátkem příštího roku.

Článek je zařazen v: Dacia Duster , Duster , nový Duster , Duster 2018 , Dacia SUV , SUV , nová Dacia , novinka , Rumunsko , Renault , Nissan , Renault-Nissan , Dacia 4x4 , Duster 4x4 , nový Duster 4x4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama