Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Civic Type-R konečně odhalil čísla. Rychlost bude fenomenální

Už na autosalonu v Ženevě Honda poodhalila nový Civic Type-R, v té době ale stále tajila jakékoli technické údaje. Pak se pochlubila rekordem na Nürburgringu a teprve nyní také všemi informacemi, po kterých fanoušci z celého světa tolik touží.
Vydáno: 09.06.2017
Honda Civic Type-R
Honda Civic Type-R Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

On už ten zajetý rekord v Zeleném Pekle naznačoval, že nový Type-R bude bomba. Honda ho dosáhla především díky drtivé rychlosti v zatáčkách, kterou zvládla především díky vylepšené stabilitě auta. Má širší rozchod, širší gumy, delší rozvor a nový multi-link vzadu. Type-R ale dostal oproti svému sériovému sourozenci přepracovanou geometrii a zavěšení, čímž se velmi zlepšila ovladatelnost auta.

Jak už to dnes bývá, i tak ostrým autem zvládnete dojet i pro rohlíky. Type-R totiž nabízí tři jízdní režimy, které pracují mimo jiné s adaptivními tlumiči. Na tu cestu do krámu je to tedy režim Comfort, na rychlejší okreskové ježdění režim Sport a o okruhové nastavení auta se postará režim +R. Technici Hondy mysleli i na bezpečnost, a tak se pod lehkými kovanými koly ukrývá sada ostrých brzd Brembo.

Civic Type R je nově nejrychlejší předokolka planety.

Nový Civic Type R je nejrychlejší předokolka světa

Skvěle naladěný agregát a závodní styl interiéru

Pojďme ale k tomu opravdu zajímavému. Tím bezesporu je přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který nabízí 320 koní při 6 500 otáčkách a rovných 400 Nm v rozmezí 2 500 až 4 500 ot./min. Z klidu na 100 km/h zvládne vystřelit za 5,7 sekundy a maximální rychlost je 272 km/h. A to je na hot hatch hodně dobré! Mimochodem, automobilka tvrdí, že kombinovaná spotřeba Civicu Type-R je 7 litrů, ale mezi námi, koho by to zajímalo…

Interiér nového auta si doslova zamilujete. Alacantara, funkční detaily a budíky, které umí zobrazit ty opravdu důležité informace pro sportovní jízdu. A to boční vedení sedadel! O tom se vám bude i zdát. :)

Článek je zařazen v: Honda , technika , zrychlení , Honda Civic Type-R
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama