Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový cíl zlodějů: Akumulátory hybridů

Zloději se v posledních letech nesoustřeďují na krádeže rádií apod. Začínají je zajímat sofistikovanější věcičky – airbagy, světla a nově také akumulátory z hybridů.
Vydáno: 25.05.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rádio se dnes dá zpeněžit jen za pár stovek. Navíc jsou dnes už většinou rádia vyloženě vestavná, takže rádio z Toyoty prostě jinam než do Toyoty zase nedáte. A počet zákazníků na takové věci je omezený zase jen tím, kolik je okradených a kolik z nich chce sáhnout po levnějším zboží z „druhé ruky“.

To světla jsou při dnešních nehodách každodenní spotřební věcí. Stejně jako třeba chladič za maskou nebo airbag, který vám vystřelí při každé srážce. A tyhle věci jsou už dražší. Hodně dražší.

Ale v Kalifornii se objevila novinka. Kradou se akumulátory z hybridních vozů Toyota Prius. Proč zrovna z hybridů? Protože čisté elektromobily mají akumulátorů mnohem víc a jejich hmotnost se čítá do stovek kilogramů. To hybridní Prius má batterypack o hmotnosti pouhých 68 kg. Navíc je možné jej snadněji vyndat. Tedy není to jen tak jednoduchá práce – kámen do skla a za půl minuty je venku… Jak odborníci upozorňují, tohle chce vyučeného specialistu, který dokáže odříznout vodiče vysokého napětí bez zranění a zkratování ovládací elektroniky. Dostat se k nim, také není úplně jednoduché. Celkem celé vyndání prý zabere asi tak dvacet minut času.

Dubai BMW i8

Policie v Dubaji postaví vedle Bugatti hybrid od BMW

Americká hybridní motorka - Obrázek 1

Americké speciální jednotky si pořídí hybridní motorky!

 

A cena? Nové akumulátory na tamním trhu vyjdou na 2500 dolarů (asi 61 000 Kč). „Použité“ prý stojí asi 1000 dolarů (24 000 Kč). Okradení však mají dost velkou zlost, protože objednání trvá dlouho a instalace není vůbec jednoduchá, protože se musí vyměnit všechny rozvody v autě. Cena opravy tak vyjde na 10 000 dolarů (240 000 Kč).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama