Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Autosalon: Čtyři testy a carsharing

Jaké to je, když auto nevlastníte, ale prostě si ho půjčíte v rámci sdílení aut – carsharingu? Jak se jezdí s hybridním luxusním Mercedesem nebo nejrychlejším Broukem? To všechno najdete v novém dílu Autosalonu ve čtvrtek ve 20:15 na COOLu a v sobotu v 8:50 na Primě.
Vydáno: 11.11.2014
Mercedes-Benz S500 Plug-in Hybrid L
Mercedes-Benz S500 Plug-in Hybrid L Autor: Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jediným způsobem, jak vyřešit ucpané ulice měst, je pro mnoho politiků omezit nebo úplně zakázat vjezd autům a nahnat nás řidiče do hromadné dopravy. My se však automobilů nechceme vzdát! Vhodným kompromisem by proto mohl být tzv. carsharing. Jak taková služba funguje, vyzkoušíme na systému s názvem CAR2GO přímo v ulicích Mnichova.

Koupě luxusní limuzíny se zážehovým motorem se pro běžného řidiče rovná sebevraždě, tedy pokud ji nepředěláte na LPG, což se ale podle nás moc nehodí. Každopádně značka Mercedes-Benz nás chce přesvědčit, že díky elektromotoru lze snížit spotřebu takového vozu na úroveň motokola. Máme mu věřit? Zjistíme za volantem nového MERCEDESU-BENZ S 500 PLUG-IN HYBRID L.  

Vvolkswagen Beetle GSR
Vvolkswagen Beetle GSR
Volkswagen

 

Málokterý model se může pochlubit tím, že je ve výrobě přes 70 let, a přitom si ponechal původní tvar. Jedním z mála takových je Brouk. Lidové autíčko bylo spíš než k trhání asfaltu určeno ke spolehlivé přepravě z bodu A do bodu B. I v jeho historii se ale najdou ostré verze jako třeba GSR. A právě jeho reinkarnace, VOLKSWAGEN BEETLE GSR projde redakčním testem. 

Vozy střední třídy jsou pro mnohé ideálním dopravním prostředkem. Mohou totiž stejně dobře sloužit jako rodinný i fleetový automobil. Nabídka je ale tak široká, že běžný laik nemá šanci se v ní orientovat. Proto jsme tu my, abychom vám v tom udělali jasno. Tentokrát otestujeme francouzskou novinku, která prošla modernizací, konkrétně jde o PEUGEOT 508 ve verzi 1,6 THP.

Pro mnoho řidičů je SEŘÍZENÍ SVĚTLOMETŮ pouze jedním z úkonů, kterým jejich automobil projde při kontrole na STK. Jak vám ale předvedeme na několika testech, je to otázka bezpečnosti, a to nejen vaší, ale i ostatních účastníků provozu, jako jsou chodci a cyklisté. Ukážeme si také, že volba nekvalitní žárovky může snížit svítivost světlometu klidně o 90 %!   

Když se řekne, že je něco „made in China“, pro většinu Čechů to znamená levný šunt. Kvalita čínských výrobků jde však nahoru, což mimo jiné dokazují čínské automobilky jako Great Wall či Qoros. Co ale takový čínský supermotard? Kubatura 450 ccm nevypadá zle a taky cenovka je lákavá. Rozhodující ale bude konečný verdikt! Pepa Sršeň osedlá VV MX 450R MOTARD

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama