Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový asistent Hyundai pozná zapomenuté dítě v autě

Každý rok v rozpálených autech umírají děti i domácí mazlíčci, které jejich nepozorní či jen ne moc chytří rodiče a majitelé nepochopitelně nechávají v autech. Automobilka Hyundai se s tím rozhodla něco udělat a představila nový asistent, který zapomenuté dítě detekuje.
Vydáno: 12.10.2017
Nový asistent Hyundai pozná zapomenuté dítě v autě
Nový asistent Hyundai pozná zapomenuté dítě v autě Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tedy, ačkoliv byl asistent původně vyvinut pro zapomnětlivé rodiče, určitě to může nějak pomoci i těm, kteří jsou schopni na zadních sedačkách zapomenout i pejska. Musíme se ale přiznat, že nám vlastně vůbec nejde na rozum, že je opravdu někdo schopen v autě zapomenout jakéhokoliv živého tvora. A už vůbec nejsme schopni ani ochotni pochopit, že někdo v těch největších vedrech v autě nechá dítě schválně. To jsou opravdu někteří tak hloupí?

Věříme, že Hyundai svou aplikaci vymyslel hlavně pro ty roztržitější a také pro ty, které děti občas při hře na schovávanou trošku potrápí. Ostatně, o tom je také video, které nový systém představí. Jeho jméno je Rear Occupant Alert a pracuje s celou sadou speciálních ultrazvukových čidel. Ta jsou napojena na auto a do jeho systému hlásí případný pohyb na zadních sedadlech poté, co řidič auto zamkne.

Celé to funguje na dvou úrovních. Ta první se aktivuje už při vypnutí motoru, kdy se na displeji přístrojů ukáže varování. Druhá pak pošle zprávu na mobilní telefon majitele auta, a to ve chvíli, kdy řidič opustí vůz a zamkne ho. Celkem to na nás působí jako velmi jednoduché řešení a divíme se, že už ho dávno nepoužívají úplně všichni. Třeba by opravdu bývalo někomu pomohlo. Hyundai systém zatím bude testovat a od roku 2019 ho nabídne na americkém trhu. Poté by měl být rozšířen do celého světa.

Článek je zařazen v: Hyundai , asistent , zapomenuté dítě , Rear Occupant Alert , dítě na zadních sedadlech , bezpečnostní prvek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama