Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Ariel Atom vyrve vnitřnosti z těla

Nedávno jsme vám představili Ariel Atom 3.5R. Básnili jsme o něm, jaký je to neuvěřitelný megakousek. A teď jsou to všechno jen prázdná slova. Je tu Ariel Atom 3S.
Vydáno: 15.10.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když Jeremy Clarkson polykal kilogramy vzduchu a tváře mu vlály na pozdrav řítícímu se Arielu Atom, asi netušil, že za několik let poté si tohle už znova netrumfne. Teď by mu vítr vyrval i zuby a prohnal by mu je ušima ven. I když nový Ariel Atom 3S má mít v základu přední sklo, tak na fotkách ani na prototypu z videa není. Takže bůh ví, jak to je.

Každopádně je 3S opravdu brutální stroj. Výkon 268 kW (370 koní) z motoru Honda o objemu 2,4 litru doplňuje informace o točivém momentu 420 N.m. Pro srovnání – 3.5R má 350 koní a 330 N.m! Na stovku pak nový vůz zvládne zrychlit pod tři sekundy. Řazení je dvojí – buď klasické manuální se zkrácenými převody nebo již jednou popsaný Sadev. Je to sice jednospojka, ale dokáže během jediné sekundy podřadit o pět stupňů.

 

 

Pružení je typicky typu pushrod, všechna kola mají čtyřpístkové třmeny Alcon nasazené na kotoučích. Do výbavy patří nová pětistupňová trakční kontrola řízená rovnou z kokpitu.

Ten je vyloženě závodní. Vždyť také Ariel koketuje s tím, že auto je stejně rychlé jako Formule Ford. Okruh Virginia International Raceway, jak můžete sami vidět na videu, dá za 1:58, tedy stejně rychle jako právě tyto formulové speciály.

V autě je odnímatelný volant a také nový LCD displej, který ukazuje všechno, co je potřeba – teplotu oleje, chlazení, otáčky motoru, zařazený převod…

Nový 3S si můžete koupit i vy. Firma vám ho ochotně vyrobí, představí a dodá. A nemusíte být zrovna supermilionáři. Cena je 70 800 eur, což je pod dva miliony korun. Tolik nebude stát v základu ani BMW X6 Junior.

 

Ariel Atom 3.5R

Auto, co sežere supersporty k snídani

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama