Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Novinky z Detroitu: Konečně elektromobil se solidním dojezdem

Chevrolet to myslí s elektromobily a hybridy vážně. To je vidět i z jejich konceptu Chevrolet Bolt. Prý to má být elektromobil pro široké masy.
Vydáno: 16.01.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Detroitu Chevrolet představil novou generaci hybridu Volt. Ujme se, když ta odcházející se i přes výraznou finanční podporu pro ekologické vozy prodávala tak málo? Těžko říct. Ale Chevrolet to nevzdává. Když se jednou dal na elektřinu, tak v ní pokračuje. Jejich koncept Bolt by ale mohl prorazit.

Je to totiž auto, které podle informací automobilky zvládne dojet na jedno nabití až 322 km. A to je už konečně dojezd, se kterým by se nemusel nikdo moc obávat, že zůstane uprostřed jízdy někde stát. Na takový dojezd už se dají zvládnout i delší trasy a ne jen popojíždění po městě.

 

Jak toho dosáhli? To bohužel moc nevíme. Značka se při předvedení tohoto konceptu jen chlubila lehkou karoserií, která má být z hliníku, uhlíkového kompozitu a slitin hořčíku. Také všechna světla ve voze jsou z LED diod.

Chevrolet Volt II

Novinky z Detroitu: Chevrolet Volt v novém

A co by měl takový vůz stát? Chevrolet se netají tím, že by ho chtěl vyrábět a že jeho cena by měla být kolem 30 000 dolarů, tedy asi 720 000 Kč. Není to málo, ale také to je výrazně méně, než kolik stojí BMW i3. Tak uvidíme, jestli ta jeho největší deviza – dojezd – bude i v sériové verzi tak skvělá.

Nejlepší pracovník

Nejrychlejší silničář světa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama