Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Novinky z Detroitu: Infiniti Q60

Před nedávnem zkonstatoval vrcholný představitel značky Infiniti, že na německé konkurenty stále nemají. Možná, až přijde na trh Q60, bude všechno jinak.
Vydáno: 14.01.2015
Infiniti Q60
Infiniti Q60 Autor: Infiniti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tohle je zatím jen koncept, ale už v příštím roce by se mělo Q60 objevit v prodejní nabídce. A bude to konkurence čeho? Ano – přesně tak – Mercedes E Coupé a BMW 4. Prostě solidní kupé, která mají jak komfortní, tak i sportovní jízdní vlastnosti, ale vždy nabídnou řidiči perfektní pohodlí a luxus.

Infiniti sází na výraznější design, který nás nenechá nepochybách, že jde o Infiniti. Je vyloženě sportovní, drsný, řekněme až ve stylu GT. Délka karoserie 4690 mm zase není tak přemrštěná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ten pocit dělá hodně snížená střecha.

 

Pod kapotou vozu pracuje vidlicový šestiválec o objemu tři litry. Jaký má výkon, nevíme. Uvidíme, jak se to povede firmě naladit. Možná se dočkáme několika výkonových verzí. Vždyť tenhle motor by měl po čase zamířit do všech řad a stát se stěžejním agregátem. Samozřejmě, že pro ty, kteří nechtějí nic moc silného, budou přeplňované čtyřválce. Ale ty asi moc na odbyt nepůjdou.

O voze toho moc víc nevíme. Snad jen, že má převzaté řízení z Q50, jehož test jsme přinesli zde.

Acura NSX

Novinky z Detroitu: Acura NSX

Ford GT

Novinky z Detroitu: Největší pecka je Ford GT

Volkswagen Cross Coupé GTE - hlavní

Novinky z Detroitu: Doba SUV u Volkswagenu

Chevrolet Volt II

Novinky z Detroitu: Chevrolet Volt v novém

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama