Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Noví ochránci zákona a pořádku na dálnicích

Seznamte se. To jsou nové dálniční stíhačky, které nám pomáhají a chrání nás na dálnicích. Budete je asi potkávat často. Už to nejsou VW Passaty, ale Škody Superb.
Vydáno: 20.12.2014
Policejní Škody Superb
Policejní Škody Superb Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Odbor služby dopravní policie České republiky převzal od společnosti Škody další automobilovou posilu. Dodávka sedmi exemplářů vlajkové lodě značky Škoda navazuje na předchozí dodávky celkem deseti vozů. Všechny vozy Škoda Superb ve službě Odboru služby dopravní policie pohání motor 3,6 FSI V6/191 kW kombinovaný s pohonem všech kol a dvouspojkovou převodovkou DSG. Vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhé 6,4 sekundy, nejvyšší rychlost činí 250 km/h.

Jejich domovské stanice jsou stejné, jako u předchozích passatů : zamířily Rudné u Prahy, Nové Vsi, Poříčan, Ostrova u Stříbra, Velkého Beranova, Ivanovic na Hané a Podivína. Volkswageny Passat ale někde v bazaru nekoupíte. Ty budou sloužit dál, jen u jiných útvarů.

Policejní Škody Superb Foto:

 

Všechny vozy Superb jsou dodatečně vybaveny speciálně pro potřeby Policie ČR. Vpředu a vzadu jsou skrytá výstražná LED světla použitelná jako maják, za čelním i zadním sklem se nacházejí displeje s červenými diodami pro naprogramovaná hlášení. Nechybí vysílačka PEGAS Integrovaného záchranného systému České Republiky, GPS přijímač a Emergency System Data Recorder. Smluvní partneři před předáním vozy osadili radary pro měření rychlosti, které dodala Policie ČR.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama