Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové Subaru BRZ ve specifikaci STI. A zase žádný výkon navíc

U Subaru a vlastně i Toyoty je to takový evergreen, stále se spekuluje o silnější verzi modelů BRZ alias GT86 a ono stále nic. I tentokrát…
Vydáno: 02.07.2015
Subaru BRZ tS STI 2015_
Subaru BRZ tS STI 2015_ Autor: Subaru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Subaru představilo své dvojče Toyoty GT86 ve verzi BRZ tS STI model 2015 v limitované edici. Zkratka STI by za normálních okolností nadchla, jenže ouha, opět se žádné změny pod kapotou tohohle zábavného auta nekonají. Nicméně i tak BRZ dostane mnoho pozitivních věcí.

Pod kapotou tedy tepe starý známý čtyřválcový boxer FA20 o objemu dvou litrů a výkonu 200 koní, nicméně automobilka slibuje, že BRZ oproti modelu z minulého roku ještě vylepšila, a to prý především co se týče agility a řízení. Vůz tedy neztratí nic ze své zábavnosti a perfektní vyváženosti. Označení STI znamená, že limitované BRZ dostane například upravené zavěšení kol a tlumiče, flexibilní přední stabilizátory či mohutnější hnací hřídel. Pod 18palcovými černými koly se standardně ukrývají odvětrávané brzdy Brembo (vpředu čtyřpístkové, vzadu dvoupístkové) a vůz dostal i speciálně vylepšený systém VDC (Vehicle Dynamics Control).

 

Samozřejmě se vylepšení dotkla i exteriéru a interiéru, nové doplňky mají zdůraznit práci divize Subaru Tecnica International. Oproti běžnému BRZ nový limitovaný model dostane např. pozměněné nárazníky, přední spoiler či anténu, chybí ovšem zadní spoiler. Přístrojová deska se pyšní novým speciálním rychloměrem, k dispozici je startovací tlačítko či sportovní sedadla Recaro, kožený volant nebo karbonové lišty v interiéru. Subaru do světa pustí jen tři sta exemplářů BRZ tS STI ve třech barevných provedeních – Sunrise Yellow, WR Blue Pearl a Crystal Black Silica. Cena bude startovat od zhruba 30 tisíc dolarů, ovšem celé to má jeden háček. Všechny kousky budou mít řízení vpravo a pořídit si je můžou jen zájemci v Japonsku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama