Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové Porsche Cayenne při ostré jízdě. Umí i driftovat

Myslíte si, že Porsche Cayenne je přerostlé neforemné SUV dobré leda holkám pro nákupy? Chyba lávky. Jak vám totiž jistě potvrdí jeho majitelé, tahle luxusní pojízdná stodola je nečekaně agilní a nemá problém si hodit zadkem.
Vydáno: 27.09.2017
Porsche Cayenne Turbo
Porsche Cayenne Turbo Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tedy, uvedeme to na pravou míru. Na videu se vám představí verze Turbo, za jejíž volantem sedí testovací jezdec Porsche. Navíc je v zatáčkách na testovacím polygonu trocha vody, což tomu driftu, který nás v případě Cayenne fakt baví, hodně pomáhá. Ale na druhou stranu musíme říct, že když už se vám více než dvě tuny vážící auto utrhne ve vysoké rychlosti na vodě, buď musíte mít znalosti a zkušenosti, nebo se můžete jen modlit.

S osmiválcem to jde samo

Pilot za volantem ale zjevně zkušeností má více než dost, protože to elegantní sklouznutí vede volantem s naprostou jistotou a grácií. Aby také ne. Vždyť srdcem Cayenne Turbo je nový čtyřlitrový motor V8 přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Ten na všechna kola posílá výkon 550 koní a točivý moment 770 Nm. Hodně nám to připomíná video naftové SQ7, se kterou její majitel zajel fantastické kolo na Nürburgringu. A není se co divit. Cayenne totiž právě s Q7 sdílí stejnou platformu.

Vzpomeňte si na toto video, až zase jednou budete přemýšlet nad tím, k čemu jsou vlastně SUV dobrá. Neříkáme, že takto skvělá jsou všechna auta tohoto typu, ale jak SQ7, tak Cayenne vás svými dovednostmi možná přesvědčí o tom, že na okruhu je jim stejně dobře, jako při dlouhých přesunech po dálnicích za dovolenou nebo u nákupních centrech.

Článek je zařazen v: Porsche , Cayenne , Porsche Cayenne , Porsche Cayenne Turbo , okruh , drift , SUV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama