Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové Porsche Cayenne oficiálně. Má v sobě více z 911

Ani stuttgartské automobilce se to nepovedlo a oficiální snímky nového SUV Cayenne unikly na internet ještě před premiérou. Samotné video, které lákalo na dnešní večer, tak v kontrastu se známými fotografiemi působilo poněkud nešťastně. Nic to však nemění na skutečnosti, že nový Cayenne umí překvapit!
Vydáno: 29.08.2017
Porsche Cayenne 2018
Porsche Cayenne 2018 Autor: Porsche AG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dle slov automobilky totiž bude ještě více jako klasické Porsche 911. A nemohou za to jen zadní spojená světla. Vůz se totiž dočkal daleko štíhlejších a vypracovanějších proporcí, které ze včerejších fotografií moc dobře vidět nebyly. Přední část je sice stále hodně podobná minulé generaci, už při pohledu ze tří čtvrtin ale nový Cayenne působí kompaktněji a méně rozložitě, zkrátka jako menší auto. Pozvolně se svažující linie střechy obrovskému SUV dodává pořádnou dávku šmrncu a zadní světla autu sedí jako ulitá.

Konečně pod dvěma tunami!

Nový Cayenne se také jako vůbec první nositel tohoto jména vtěsná pod magickou hranici dvou tun. Základní verze bude totiž vážit 1985 kg, což je oproti původnímu modelu posun o citelných 65 kilo. K vyššímu jízdnímu prožitku tak bude stačit méně koní.

Ani ty však novému vozu scházet nebudou. Základem nabídky se stane přeplňovaný motor 3.0 V6 s hodnotami 340 koní a 450 newtonmetrů doplněný osmistupňovou převodovkou. Za předpokladu, že tento model dovybavíte Chrono paketem, zvládne s ním i nejslabší Cayenne zdolat 100 km/h pod 6 sekund, byť jen o jednu desetinu.

Cayenne S nezklame

Následuje Cayenne S, pod jehož kapotou se usídlil dvojitě přeplňovaný motor V6 s objemem 2,9 litru, maximálním výkonem 440 koní a 550 newtonmetry. Pohonná jednotka je dobře známá z vozu Panamera 4S, případně z Audi RS5, kde má ještě 10 koní navrch. V lehčím Cayenne S půjde o nebývale příjemné svezení i díky kultivovanosti nového motoru, která dosáhla vytříbené úrovně. Sprint na 100 km/h Cayenne S zvládne už za 4,9 sekundy a jeho maximální rychlost bude činit 265 km/h.

Na další verze si budeme muset počkat, Porsche ale jejich příchod plánuje z jara příštího roku. V nabídce nebude chybět vznětový šestiválec ani osmiválce konzumující oba druhy paliva. Verze Turbo S E Hybrid s výkonem atakujícím 700 koní zůstává prozatím neznámou.

Prémiový interiér

Porsche nás vzalo i do interiéru a představilo nový centrální displej s úhlopříčkou 12,3 palce i vylepšený infotainment včetně polodotykového ovládání, u kterého je vhodně redukován počet tlačítek a spínačů. Pro ovládání hlasitosti rádia a pro nastavení teploty i intenzity klimatizace však cestujicí nebudou muset osahávat lesklé plochy, které jsou náchylné na ušpinění.

Interiér nového Cayenne bude následně možné dovybavit nespočtem příplatkové výbavy, mezi kterou si zmíníme kupříkladu bezkonkurenčně hrající audiosoustavu Burmester. Zavazadlový prostor potěší kapacitou až 770 litrů v základní konfiguraci a stejně tak si půjde připlatit i za třetí řadu sedadel.

Nový Cayenne je v současné chvíli již možné objednat, avšak pouze na německém trhu. Cena startuje na částce 74 828 eur, což je v přepočtu zhruba 1 950 000 Kč. Cenová nabídka v našich končinách bude zveřejněna po autosalonu ve Frankfurtu.

Článek je zařazen v: Porsche , Porsche Cayenne , Nové Porsche Cayenne , nové SUV , SUV Porsche , Nové SUV Porsche , Porsche Cayenne 2018 , Porsche Cayenne S , Porsche SUV nové , novinka Porsche , Porsche Panamera , Porsche 911 , 2.9 Biturbo , 3.0 Turbo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama