Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové Porsche 911 už se testuje. Podívejte se na ně

Facelift poslední generace Porsche 911 Carrera se pomalu odhaluje a už je jasné, že o žádnou revoluci nepůjde. Ostatně tak je tomu vlastně stále a v případě ikonické 911 je to dobře.
Vydáno: 23.07.2015
Porsche 911 (2016).
Porsche 911 (2016). Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro modelový rok 2016 Porsche chystá facelift modelu 911 řady 991, který se má oficiálně představit na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu. Nicméně už teď se pilně testuje a automobilka zveřejnila fotografie z testování v Jihoafrické republice. Nicméně ještě před tím se objevily fotografie nejnovější podoby carrery i z ulic Prahy.

Hlavní, a pro některé nepříjemnou novinkou, je, že do zadní části nových carrer se nastěhují šestiválcové boxery s přeplňováním. Ty byly dříve určeny výhradně pro verze Turbo a jejich odvozeniny. Honba za papírově nízkými spotřebami a úřední emisní diktát tak dohnaly k dříve nepředstavitelným věcem i Porsche. Dobrá zpráva alespoň je, že manuální převodovky zůstanou v nabídce. Nové motory s turbem budou mít snížený objem, nejspíše na hodnotu 2,7 l. Naopak naroste výkon, současná základní 911 má výkon 257 kW, ten by mohl vzrůst na 276 kW. Silnější S, GTS se tak můžou svým charakterem blížit dosavadním nejvyšším variantám carrery.

Co se týče designu, tak ten se změní velmi málo. Nejvýraznější změnou je umístěný koncovek výfuků doprostřed zádi, současná carrera je má po stranách. Mírnou modifikací prošly hlavní světlomety a vzduchové průduchy. Z fotografií interiéru je pak zřejmé, že carrera dostane volič jízdních režimů, pravděpodobně budou čtyři, ale podrobnosti zatím nejsou známy.

Porsche 911 (2016)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama