Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové pajero se začíná odhalovat, uvidíme ho na začátku srpna

Čekání na nové pajero už ukrajuje své poslední metry. V srpnu Mitsubishi svůj bestseler předvede v plné kráse.
Vydáno: 10.07.2015
Mitsubishi Pajero.
Mitsubishi Pajero. Autor: Mitsubishi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Japonská automobilka odstartovala odhalovací hrátky nového modelu Pajero a zveřejnila první teaserový snímek jeho nové podoby. Podrobnosti by však měly být utajeny až do premiéry nového pajera, jež se má uskutečnit 1. srpna na mezinárodním automobilovém veletrhu v Bangkoku.

Nicméně opravdu velké překvapení se asi konat nebude, tedy co se alespoň vzhledu týče. Už před časem se totiž na síti objevily uniklé snímky z patentových dokumentů, které do značné míry podobu pajera odhalují. Podle všeho tedy nové pajero stojí na stejné podvozkové platformě jako pickup L200.

Nic také zatím nebylo řečeno o motorech, které budou modely Pajero Sport a Challenger pohánět. Ale díky už zmiňované společné podvozkové platformě s L200 je přinejmenším jisté, že nové pajero dostane stejné pohonné jednotky, tedy v závislosti na daném trhu. Pod kapotou se tedy objeví dva turbodiesely o objemu 2,5 l a výkonu 95, resp. 133 kW či benzínový motor o objemu 2,4 l a výkonu 95 kW. Pajero nejspíše dostane i nový turbodiesel o objemu 2,4 l ve dvou výkonnostních provedeních, 115 a 135 kW.

Vypadá to, že nové pajero nebude revolucí, ale spíše evolucí, alespoň co se týče techniky a motorů. Vzhled se ale poměrně radikálně promění, z klasicky až nudně tvarovaného offroadu se má stát auto s moderně trendovým designem odpovídajícím prémiovým vozům kategorie SUV. Oproti nim by však mělo být pajero stále schopným nástrojem i do těžkého terénu. Za dva týdny uvidíme…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama