Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové kupé třídy C od Mercedesu přijde v prosinci

Daimler představil své nejnovější kupé. Patří do třídy C, ale jako by z oka vypadlo většímu kupé třídy S. První kusy se v Evropě dostanou k dealerům v prosinci tohoto roku.
Vydáno: 17.08.2015
Mercedes-Benz C Coupe.
Mercedes-Benz C Coupe. Autor: Daimler
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nové céčkové kupé je odvozeninou sedanu stejné třídy, ale už na první pohled je jasné, že jeho tvůrci si vzali inspiraci u většího Mercedesu S Coupe. Těžko říct, zda je to dáno nedostatkem invence (jako například u GLE) nebo je unifikace příkazem vedení koncernu. Každopádně unifikační trend napříč různými modelovými řadami, jež se objevuje i u dalších výrobců, není rozhodně to nejlepší, i když určitě levnější.

Nové céčkové kupé má pro dnešní mercedesy typické oblé „asijské“ tvary, takže nijak nevybočuje z designové uniformity značky. Oproti předchozí generaci má delší příď, z čelního pohledu je ale vlastně nerozeznatelné od čtyřdveřového bratříčka třídy C. Nicméně kupé má oproti sedanu snížený podvozek o 15 mm, rozchod kol je větší o 80 mm a šířka vozu narostla o 40 mm. Interiér kabiny je podle výrobce dostatečně prostorný, navzdory tomu, že jde o kupé, dostatek pohodlí by měli mít k dispozici všichni čtyři cestující. Luxusní provedení i kvalitu interiéru kupé převzalo rovněž ze sedanu.

Hned na úvod prodeje dostane céčkové kupé šest motorů, všechno to budou čtyřválce, takže downsizing v plné parádě jako u sedanu. Nejmenší pohonnou jednotkou bude řadový benzínový čtyřválec o objemu 1,6 l s výkonem 115 kW (C 180). K dispozici pak budou ještě tři dvoulitrové motory o výkonech 135 kW (C 200), 155 kW (C 250) a 180 kW (C 300 s turbodmychadlem). Co se týče vznětových motorů, ty budou k dispozici dva o s tejném objemu 2,1 l, první nabídne výkon 125 kW (C 220), druhý pak 150 kW (C 250). Jestli někdy v budoucnu přijdou ke slovu i šestiválce či dokonce osmiválce nemůžeme říci. Sedan je u nás k dispozici nemá, vypadá to, že se možná dočkají jen ve Spojených státech.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama