Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové kupé třídy C od Mercedesu přijde v prosinci

Daimler představil své nejnovější kupé. Patří do třídy C, ale jako by z oka vypadlo většímu kupé třídy S. První kusy se v Evropě dostanou k dealerům v prosinci tohoto roku.
Vydáno: 17.08.2015
Mercedes-Benz C Coupe.

Nové céčkové kupé je odvozeninou sedanu stejné třídy, ale už na první pohled je jasné, že jeho tvůrci si vzali inspiraci u většího Mercedesu S Coupe. Těžko říct, zda je to dáno nedostatkem invence (jako například u GLE) nebo je unifikace příkazem vedení koncernu. Každopádně unifikační trend napříč různými modelovými řadami, jež se objevuje i u dalších výrobců, není rozhodně to nejlepší, i když určitě levnější.

Nové céčkové kupé má pro dnešní mercedesy typické oblé „asijské“ tvary, takže nijak nevybočuje z designové uniformity značky. Oproti předchozí generaci má delší příď, z čelního pohledu je ale vlastně nerozeznatelné od čtyřdveřového bratříčka třídy C. Nicméně kupé má oproti sedanu snížený podvozek o 15 mm, rozchod kol je větší o 80 mm a šířka vozu narostla o 40 mm. Interiér kabiny je podle výrobce dostatečně prostorný, navzdory tomu, že jde o kupé, dostatek pohodlí by měli mít k dispozici všichni čtyři cestující. Luxusní provedení i kvalitu interiéru kupé převzalo rovněž ze sedanu.

Hned na úvod prodeje dostane céčkové kupé šest motorů, všechno to budou čtyřválce, takže downsizing v plné parádě jako u sedanu. Nejmenší pohonnou jednotkou bude řadový benzínový čtyřválec o objemu 1,6 l s výkonem 115 kW (C 180). K dispozici pak budou ještě tři dvoulitrové motory o výkonech 135 kW (C 200), 155 kW (C 250) a 180 kW (C 300 s turbodmychadlem). Co se týče vznětových motorů, ty budou k dispozici dva o s tejném objemu 2,1 l, první nabídne výkon 125 kW (C 220), druhý pak 150 kW (C 250). Jestli někdy v budoucnu přijdou ke slovu i šestiválce či dokonce osmiválce nemůžeme říci. Sedan je u nás k dispozici nemá, vypadá to, že se možná dočkají jen ve Spojených státech.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama