Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové Bugatti zrychlí na 100 km/h za 2 sekundy

Jedna – dvě. A auto letí rychlostí 100 km/h. Je to neuvěřitelné. Tohle dokážou tryskové stíhací letouny, ale auto? Prý to bude umět nové Bugatti Chiron.
Vydáno: 27.04.2015
Bugatti Gangloff Concept
Bugatti Gangloff Concept
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Abychom to uvedli na pravou míru. Vše, co tu teď napíšeme, není oficiální. Neoficiálně se nové auto jmenuje Chiron, neoficiálně se má představit v roce 2016. Neoficiálně má zrychlit na stovku za dvě sekundy. Prostě všechno je neoficiální. Ale znáte to. Na každém šprochu…

Povídá se, že nové auto se už prohání po Nordschleife a dalších okruzích. Zatím ovšem jen v kabátku Bugatti Veyron. Testuje se tady jeho technika, která má být originální. Kolik bude mít auto válců, to zatím nevíme. Hovoří se o tom, že možná jich bude stejně, ale také se hovoří o tom, že bude postupně nějaké ztrácet. A to jak mechanicky (bude jich mít čtrnáct?), tak elektricky. Agregát by totiž měl dostat vypínání válců, takže jeho spotřeba by měla podle papírových předpokladů klesnout pod 20 l na 100 km. Samozřejmě jde o takové to klidné brouzdání z domova na chalupu… Co teda má zvednout tak dramaticky výkon, aby auto dokázalo zvládnout to zrychlení? Prý půjde o elektricky hnaná turba. To znamená, že odezva je okamžitá a vlastně i volitelná podle nastaveného režimu. Výsledek by měl být neuvěřitelný – 1500 koní, 1500 N.m.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse La Finale
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse La Finale

 

A kam se posune maximálka? Prý někam směrem nad 460 km/h. Prostě do výšin určených pro ty nejlepší. Opravdu nejlepší. A jestli chce někdo ukořistit titul pro nejrychlejší auto světa, měl by to činit rychle. Už příští rok by mohlo být pozdě. Tak Koenigseggu, ukaž, co umíš!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama