Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové BMW M5 oficiálně. Lehčí a silnější!

Znovu se vracíme k mnichovské bestii, jejíž podobu jsme na fotografiích se zhoršenou kvalitou měli možnost odhalit již včera. Nyní je ale vše oficiální a o novém BMW M5 víme úplně vše. A puristé se rozhodně nemusí obávat - novinka je totiž navzdory pohonu M xDrive ještě lehčí než její předchůdce a umí jezdit jako zadokolka.
Vydáno: 22.08.2017
BMW M5 2018 First Edition
BMW M5 2018 First Edition Autor: BMW AG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tak je tady. Král rychlých supersedanů, který si říká BMW M5, konečně dorazil ve své nejnovější generaci. Výkon motoru nakonec zůstal zaokrouhlen na rovných 600 koní, přičemž točivý moment má dle předpokladů hodnotu 750 Nm. Zrychlení na 100 km/h je však ještě o desetinu působivější, nová M5 ho zvládne za 3,4 sekundy. Teprve údaj o akceleraci na 200 km/h však prozradí, jak neuvěřitelně rychlý bude supersedan v reálném světě. Na zmiňovanou metu se totiž dostane už za 11,1 sekundy. V případě, že si objednáte M Driver's Package, dosáhnete po následujícíh 15 sekundách na maximální rychlost 305 km/h.

Vedle posíleného osmiválce s dvojitým přeplňováním a objemem 4,4 litru je ale největší změnou inovovaný pohon všech kol s obchodním označením M xDrive. Ten se oproti běžné elektronicky ovládané čtyřkolce liší opravdu výrazně a jeho přítomnost řidič pozná zejména díky širokým možnostem nastavení a vlastnostem aktivního sportovního diferenciálu M. Nové BMW M5 bude totiž dle dosavadních informací zatáčet, jako kdyby svých 1855 kilogramů ani nemělo. A komu by čtyřkolka snad vadila, může si ji s klidným srdcem vypnout.

Šestipístkové brzdy už v základu

Perfektním jízdním vlastnostem dále přispějí také příplatkové karbon-keramické brzdy, které ušetří 23 kilogramů z neodpružené hmoty, a samozřejmě příplatkové 20palcové kované ráfky, díky nimž bude podvozek daleko komunikativnější. Základ přijíždí na 19palcových kolech. I ten by měl ale brzdit znamenitě. Každé BMW M5 bude mít totiž už ve standardu vpředu šestipístkové brzdy s enormním výkonem, jimž budou na zadní nápravě kontrovat plovoucí třmeny.

První zákazníci si své BMW M5 budou moci objednat již v září v takzvané First Edition, která v sobě zahrnuje úchvatné červené lakování s matnou úpravou a 20palcové kované ráfky. Interiér se pak dočká černě lakovaného povrchu, příplatkových multifuknčních M sedadel a speciálního štítku s unikátním číslem. Vozů první edice bude totiž vyrobenou pouhých 400, a pokud se nové BMW M5 setká se značným úspěchem, budou takové vozy v budoucnu o chloupek hodnotnější.

Pod 3 miliony nebude

O interiéru jsme si již zmiňovali včera, ovšem cena, ta dosud zůstávala neznámou. Nyní víme vše. Za zbrusu novou M5 dáte na německém trhu minimálně 117 900 eur, příplatek za First Edition pak vyjde na 19 500 eur. Na každý pád se tedy jedná o vůz, jehož cena prozatím neklesne pod 3 miliony korun. Pokud na to máte a nové BMW M5 si objednáte už teď v září, do vaší garáže přijede nejdříve na přelomu února až března.

A na závěr malá otázka - brali byste novou M5 v klasické modré barvě z první galerie, anebo byste dali přednost matně červenému laku First Edition?

Článek je zařazen v: BMW M5 , BMW , M5 , BMW M , nové BMW , nové BMW M5 , BMW M5 2018 , M5 G30 , BMW M5 G30 , BMW M5 M xDrive , xDrive , M xDrive , nejrychlejší BMW , novinka , supersedan , rychlý sedan , sportovní sedan , nové BMW sedan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama