Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové BMW M5 obětí úniku. Konečně víme, jak vypadá!

Vývoj nového kladiva na Mercedes-AMG trval velmi dlouho. Mnichovští nám však předvedou o to lepší stroj. Nové BMW M5 má přes 600 koní, stovku zvládne pod 3,5 sekundy a jeho pohon všech kol si můžete v mžiku vypnout.
Vydáno: 21.08.2017
Nové BMW řady 5 od divize M.
Nové BMW řady 5 od divize M. Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vzhled není překvapením zřejmě pro nikoho z nás. Je ale pravdou, že nové BMW M5 vypadá z fotografií dokonce i jako menší auto, než jakým je klasická řada 5, což si zaslouží obdiv. Nová řada 5 je totiž obří a brutálně rychlá M5 se dočkala ještě dalšího rozšíření v oblasti blatníků. Vytvořit dojem menšího vozu tedy muselo dát hodně práce.

Jiný je samozřejmě přední nárazník s agresivnějším vzhledem, za předními koly nechybí charakteristické výdechy, bočním partiím dominují obrovská kola s pozměněným designem divize M a na zádi nechybí čtveřice koncovek výfuků, která se s BMW M5 táhne už od generace E39. Novinka designově opravdu funguje a není tak rozložitá jako odcházející model.

Luxusní driftující bestie

Interiér pak zaujme mohutnými sedadly s ještě výraznějšími bočnicemi a volantem, který se dočkal několika funkcí navíc. Tou nejzásadnější, která na vás díky rudé barvě bafne hned po usednutí, je volba předvolených jízdních režimů, která se až doposud nacházela na levém rameni volantů pravých eMek. Interiér se ale dočkal také nového voliče předovodovky M Steptronic a několika dalších změn, o kterých bude řeč, hned jak se dočkáme oficiálního zveřejnění kompletní sady fotografií.

Tím nejzásadnějším u BMW M5 je ale motor. Dvojitě přeplňované osmiválcové monstrum s objemem 4,4litru, které bude dávat 608 koní a 750 newtonmetrů točivého momentu, už zadní kola jednoduše nemohla pobrat. Nové BMW M5 tak disponuje pohonem xDrive, který ale půjde buď nastavit do ostřejšího režimu, anebo zcela deaktivovat. Z novinky se pak stane čistá, driftující zadokolka!

Nové BMW M5 si prozatím prohlédněte na přiložených fotografiích, které byly zveřejněny únikem. Více informací, fotografií a samozřejmě také detailů pak zveřejníme ihned po oficiální premiéře.

Článek je zařazen v: BMW M5 , M5 , nová M5 , nové BMW M5 , BMW M5 2018 , BMW G30 , BMW M5 G30 , G30 , V8 , BMW V8 , M Performance , Mercedes AMG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama