Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové Audi A8 se odhaluje. Sledujte online přímý přenos

Vlajková loď německé automobilky má za sebou bohatou historii, ale dle všeho mnohem zajímavější budoucnost. Oficiální odhalení nové A8 sice proběhne až na autosalonu ve Frankfurtu, ale žijeme v moderní době, a tak si novinku můžeme prohlédnou už teď. Stačí k tomu sledovat online přenos z Audi Summitu.
Vydáno: 11.07.2017
Nová Audi A8
Nová Audi A8 Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

První generace Audi A8 spatřila světlo světa v roce 1994 a tehdy to byla jedna velká sázka na nejisté. Dnes je tomu naopak. Přichází již čtvrtá generace luxusní limuzíny, která moc dobře ví, co zákazník chce a očekává a opírá se přitom o nejmodernější technologie a trendy. Stačí vzpomenout aktivní podvozek, který bude takřka stoprocentně žehlit nerovnosti na silnici, nebo, ostatně jak je dnes zvykem, použití hybridního pohonu. Pod kapotou pak můžeme samozřejmě čekat šesti, osmi a nejspíše i dvanáctiválce.

Tak samostatné, jak jen to jde

Důležitým prvkem výbavy bude doslova celá armáda různých asistentů, přičemž ti nejdůležitější zvládnou poloautomatickou jízdu. A8 tak bude schopno samo popojíždět v dopravních kolonách nebo bude schopno zaparkovat pouze díky povelům dálkového ovládání. To je totiž v tuto chvíli maximum, co dovoluje zákon, který se řídí takzvanou Vídeňskou konvencí z roku 1968. Ta vyžaduje, aby každé vozidlo mělo svého vlastního řidiče.

Protože jde o luxusní limuzínu, nabídne Audi pohodlí a skvěle doladěné detaily, které budou posádku hýčkat na dlouhých cestách za businessem. Pasažéři na zadních sedadlech budou moci využít například speciální masáž nohou, k jejímuž spuštění stačí jen jediný dotyk na tabletu umístěném mezi sedadly. Jak tato funkce přesně funguje se můžete podívat na následujícím videu.

V půl 10 pak odstartuje Audi Summit, který probíhá v Barceloně. Stačí kliknout na tento odkaz a můžete z pohodlí domova sledovat jistě velkolepé odhalení nejmodernější Audi A8.

Článek je zařazen v: Audi , odhalení , Audi A8 , A8 , limuzína , novinka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama