Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nová Toyota Prius na špionážních fotkách. Bude větší a ve dvou verzích

Prius je už léta mezi hybridy pojem nebo lépe řečeno etalon. Proto je nový modelový rok 2016 velmi očekávaný. Teď se objevily špionážní fotky se zcela odhalenými vozy.
Vydáno: 31.08.2015
Toyora Prius 2016.
Toyora Prius 2016. Autor: Prius Club Malaysia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fanoušci a nadšenci z malajsijského Prius Clubu se záhadně dostali ke dvěma novým priusům, které snad někdo převážel v podpalubí lodě a pořádně si nehlídal náklad. Každopádně i díky němu si můžeme nový prius prohlédnout.

Typický designový charakter a rozvržení vozu se moc nezměnily. Nový design je ale divočejší, trochu ve stylu vodíkové Toyoty Mirai. Zdá se ovšem, že se podle předpokladů vůz oproti předchůdci prodloužil a dostal větší rozvor. Naopak se ale snížila světlá výška, nový prius by tak mohl mít lepší aerodynamické vlastnosti a nižší součinitel aerodynamického odporu.

I když dohady o podobě nového priusu teď utichnou, stále není jisté, jaký dostane pohonný systém. Odborníci se však docela vzácně shodují, že pod karosérií se bude ukrývat benzínový čtyřválec o objemu 1,8 l a výkonu 77 kW, který bude spojený s elektromotorem o výkonu dalších 66 kW. Prius bude mít převodovku CVT a sadu Li-ion baterií s vyšší kapacitou než dosud. Bude tak údajně schopen v plně elektrickém módu urazit až 50 km. Průměrná spotřeba při běžném provozu by se mohla pohybovat někde kolem 1,5 l na 100 km.

Prius v nové podobě ale dorazí na trh ve dvou provedeních, jako hybrid a plug-in hybrid. Prý se budou lišit i designově. Oficiálně se má čtvrtá generace priusu představit už za pár dní, takže se teprve ukáže, jakou variantu to vlastně v Malajsii vyfotili.

Toyora Prius 2016
Toyora Prius 2016
Prius Club Malaysia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama