Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nová Tesla Roadster udělá stovku pod 2 sekundy!

Jedním z nejlepších krizových plánů, který vám doporučí každý dobrý marketér, je obrátit současnou krizi na pozitivní pohled do budoucna. A právě tohle umí automobilka Tesla nejlépe. Nyní nás láká na blízkou budoucnost, která bude v jejím podání dechberoucí!
Vydáno: 17.11.2017
Tesla Roadster 10
Tesla Roadster 10 Autor: Tesla motors Inc.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Proč mluvíme o krizi? Americkou Teslou již dlouhé měsíce zmítají problémy s nízkou výrobní kapacitou a dodávkami baterií, kvůli čemuž nevzniká dostatek klíčových vozů Model 3 v potřebném tempu a kvalitě. A tak se Elon Musk rozhodl, že veřejnost nechá na aktuální problémy zapomenout a své vize znovu naplno promítne do reality.

Nejrychlejší ze všech

Vedle ohromujícího elektrického tahače Tesla Semi představil ještě jednu, pro nás mnohem zajímavější novinku. Jde o elektrický roadster, tedy vůz, který před lety velkosériovou výrobu této automobilky odstartoval. Jenomže to není ten samý roadster. Druhá generace prťavé Tesly bez střechy má přijít zhruba za dva roky a Musk už nyní prohlásil, že v přímce tohle vozítko zdolá úplně všechny.

Z 0 na 100 km/h by totiž mělo vypálit přesně za 1,9 sekundy, což už může slabším povahám opravdu připadat spíše jako náraz zezadu. Takové zrychlení je totiž vážně absurdní, protože rychleji už se na podobné tempo dostává pouze parní katapult nebo dragstery. Běžné automobily však rozhodně ne!

620 mil kdykoliv a kdekoliv

Musk zároveň prozradil, že do novinky Tesla Roadster dostanou zákazníci zcela novou generaci baterií, takže celková kapacita zásoby energie bude rovných 200 kWh. To je dvojnásobek energie, než jakou má současná generace Tesel, což znamená extrémní hmotnost, ale zároveň s tím i extrémní dojezd. Zástupci značky však tvrdí, že hmotnost přílišně nenaroste a díky navýšené kapacitě bude Tesla Roadster schopna urazit 620 mil bez jediného dobití a to jak při klidné, tak i při dynamické jízdě.

Dechberoucí bude rovněž maximální rychlost. Musk totiž oznámil, že Tesla Roadster pojede přes 250 mil v hodině, což je rovných 400 km/h! Měli bysme tu tedy rázem vůz, který drží hned několik světových rekordů naráz. Vrtochy tohoto muže však není dobré brát na lehkou váhu. V minulosti nám už několikrát dokázal, že zatímco jiní tvrdí, že něco nejde, on to bez řečí vymyslel, vyrobil a začal prodávat.

Ostrý desing, adekvátní cena

Na novince vás jistě zaujmou dynamicky střižená přední svetla, extrémní zadní difuzor i agresivní proporce a tvar, který lehce připomíná Porsche Mission-E. Tesla je ale mírně agresivnější a ta rudá metalíza... No zkrátka radost pohledět.

Do sériové výroby by se novinka měla dostat v roce 2020 a v témže roce ji Musk chce také začít prodávat. Jak asi správně tušíte, podobná dynamika a úžasné hodnoty rychlostí i dojezdu ale nebudou zdarma. Záloha na vůz činí 50 tisíc dolarů a samotná cena pak startuje na rovných 200 tisících dolarů. Vzhledem k vyřčeným číslům však bude Tesla Roadster druhé generace v porovnání s konkurenty doslova za hubičku. Tak uvidíme za dva roky.

Článek je zařazen v: Tesla Roadster , nová Tesla , nejrychlejší auto na světě , nejrychlejší auto , nejbláznivější auto , Tesla Roadster zrychlení , nejrychlejší Tesla , nová Tesla Roadster , nový Roadster Tesla , Tesla Semi , Tesla Roadster 2 , Tesla Roadster 2020 , Tesla 2020 , Tesla Model 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama