Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nová – stará Opel Corsa

Tak jsme čekali nový Opel Corsa. A je tady. Nebo není? Bohužel nemůžeme se přiklonit ani k jedné variantě. Tohle je nový design, ale stará technika. Škoda.
Vydáno: 03.10.2014
Opel Corsa - Obrázek 4
Opel Corsa - Obrázek 4 Autor: OPEL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bohužel se zdá, že Opel se rozhodl být trochu stranou hlavního proudu. A také to bylo na stánku Opelu znát. Zájem o novou Corsu byl výrazně menší než třeba o Hyundai i20 nebo Škodu Fabii. A přitom jsou všichni konkurenti.

Opel Corsa tak přináší nový vzhled, který se hodně podobá modelu Adam. Není to na škodu. Je to dynamický střih, který se jen tak neokouká. Jen škoda toho, že zadní partie jsou tak neuměle předělány. Prostě z toho doslova čpí dosavadní generace.

 

 

Interiér je předělaný komplet. Naštěstí. Tady nic ani zbýt nemohlo, vždyť to už patřilo do muzea. Takže nová přístrojovka je velmi fajnová. Dominuje tu sedmipalcový displej, který nahrazuje tlačítka většiny věcí. Samozřejmě, že podle poslední módy bude spojení s mobilem neskutečně jednoduché a naboostuje možnosti infotaimentu několikanásobně.

Pod kapotou bude boostů také dost. Litr (66 a 84 kW) a čtrnáctistovka s turbem (73 kW), nafťáky taky 1,3 l taky s turbem (55 a 70 kW) a k tomu dva atmosférické motory – 1,2 (51 kW) a 1,4 litru (66 kW).

Výbava bude velmi obsáhlá. Corsa prý dostane i systém sledování dopravních značek.

 

Honda Civic Type R

Začal pařížský autosalon. Všechny novinky najdete zde!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama