Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nová P+R parkoviště zejí prázdnotou. Řidiči o nich neví

V druhé polovině října Praha zprovoznila několik nových P+R parkovišť, která jsou dokonce pro řidiče zatím bez poplatku. Ačkoliv ale řidiči v Praze jen těžko hledají místa k zaparkování, nová parkoviště nevyužívají.
Vydáno: 03.11.2017
Parkoviště - ilustrační obrázek
Parkoviště - ilustrační obrázek Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Praha, ostatně stejně jako všechna větší města na světě, se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst a přemírou automobilů. Před několika týdny ale kouzlila a řidičům zpřístupnila trojici parkovišť s celkem 530 místy. Zatím je možné je všechna využívat zcela zdarma, protože jejich stav není absolutně dokonalý. Zaparkovat se tam ale dá. Konkrétně jde o 240 míst na Kotlářce, 175 míst ve Švehlově a 115 míst v Písnici.

Parkoviště duchů

Server iDnes ale přinesl informaci, že ačkoliv jsou bez problému dostupná, řidiči je vůbec nevyužívají. Většinou na nich přes den stojí maximálně auta ostrahy. Podle magistrátu je důvod ten, že řidiči se je ještě využívat nenaučili. Podle něj navíc může být problém v tom, že ne všechna jsou v docházkové vzdálenosti od MHD. To je velký problém právě hlídaného parkoviště v Písnici, které je vedle známé tržnice SAPA. Od něj je to k nebližšímu metru celkem daleko.

Jinak je tomu ale na Kotlářce, která je jen kousek od metra Anděl. Problém tedy vidíme spíše v tom, že magistrát o nových místech k zaparkování řidiče nijak neinformoval. Nikde poblíž nejsou cedule, moc se o nich nemluví a navíc na nich není možné parkovat přes noc, což by zrovna v Písnici ulevilo obyvatelům okolních sídlišť. Noční parkování za nějaký rozumný poplatek ale magistrát má v plánu v nejbližší době projednat a možná i zavést.

 Magistrát o problému ví a podle dostupných informací slíbil, že se na fakt, že řidiči o možném parkování nejsou nijak informováni, zaměří. V Praze by tak mělo být doplněno informační značení a informováni by měli být i samotní řidiči. Kdy se tomu tak stane, zatím ale magistrát neprozradil.  

Článek je zařazen v: parkoviště , P+R , Praha , nová parkoviště , parkování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama