Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nová Kia Stinger dobře zní a umí i driftovat

Kdo by to byl řekl, že Kia, která vyrábí slušná a spolehlivá auta pro masy, někdy stvoří sportovní sedan, o kterém se možná bude zdát i některým petrolheadům. Ale přesně taková je nová Kia Stinger GT, která mínění o značce posouvá úplně jinam.
Vydáno: 11.06.2017
Kia Stinger GT
Kia Stinger GT Autor: KIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stinger GT není žádné ořezávátko. V základním provedení má pod kapotou dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec o objemu 2 litry, který nabízí výkon 259 koní a točivý moment 353 Nm. Slušné? Souhlasíme, ale teprve vrcholná verze je to, po čem byste měli toužit. Ta totiž nabídne dvěma turbodmychadly přeplněný šestiválec o objemu 3,3 litru, který je naladěn na 365 koní výkonu a 510 Nm točivého momentu. A to vše na zadních kolech!

Písmenka a čísla jsou jedna věc, ale důležité je, jak se s tím Stinger popere v reálném životě. A zdá se, že více než dobře. :) Stačí ho jen lehce pobídnout a GT s chutí sobě vlastní zapálí zadní gumy a rozhodí zadek v parádním řiditelném driftu. Není potřeba žádných tlačítek, pomocníků nebo drift módů. Tohle auto to umí samo a rádo. Stačí jen trocha vaší odvahy a schopností. Z videa, které takové hrátky ukazuje, je navíc patrné, že šestiválec Stingeru GT má i parádní zvuk. Vypadá to, že tohle s korejské automobilce Kia opravdu povedlo!

Článek je zařazen v: novinka , drifty , Kia , Kia Stinnger GT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama