Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nová generace Fordu S-Max bude také down

Ano, i Ford S-Max bude downsizingovaný. Základním motorem vozu, jehož nová generace byla včera představena, totiž bude zážehová patnáctistovka.
Vydáno: 16.09.2014
Ford S-Max 2015
Ford S-Max 2015 Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komu se protočily panenky a lapá po dechu, tomu musíme dát trochu kyslíkové vzpruhy – agregát by měl mít výkon 118 kW. Jak to bude s dynamikou a spotřebou, když tak velké auto požene naplněné sedmičlennou rodinou (ano, opět to bude moci být sedmimístné auto) někam do kopců, to nevíme.

To, co víme, je, že dál budou už jen dvoulitry – a to jak v benzínové verzi (177 kW), tak i v nafťácích (80, 110 a 132 kW). Motory budou pracovat se šestistupňovými manuály nebo dvouspojkovými převodovkami se stejným počtem stupňů.

Novinka ukazuje, že koncept, který byl představen už loni a ve výbavě Vignale tento duben, je od sériovky vzdálen asi tak stejně, jako pražský Petřín od Eiffelovy věže. Dynamika se nevytratila úplně, ale popravdě řečeno, dost vyvanula. Přední partie jsou jen předělané kusy masky z nového Mondea (ten se začne prodávat někdy na podzim tohoto roku), stejně jako podvozek. Záď proti konceptu ztratila asi 90 % elegance. Ale snad bude realita o něco lepší.

Interiér dostal klasickou přístrojovku, která je v duchu moderních aut – ohromný displej uprostřed. Přední sedadla podle kusých informací, které značka vypustila ven, by měla být ventilovaná a s masážní funkcí, druhá a třetí řada sedadel se bude sklápět pomocí servomotorků, stejně tak se bude pohybovat i sloupek řízení.

Auto se oficiálně představí v Paříži na autosalonu. Cena auta, které se začne prodávat v létě příštího roku, by měla být kolem 30 000 euro.

 

Ford Troller T4

Ford Troller T4: Pravé teréňáky nevymřely

Ford Mustang - Boss 429 (1969)

Prohlédněte si nejlepší káry Ford Mustang!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama