Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

No konečně, Octavia RS dostane haldex!

Už léta se spekulovalo a mnozí se modlili za to, aby nejvýkonnější octavia dostala pohon všech kol. Dlouhé roky totiž nejvýkonnější octavia tuhle vymoženost postrádala.
Vydáno: 25.09.2015
Škoda Octavia RS
Škoda Octavia RS Autor: Škoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Frankfurtský autosalón měl být pro čekatele na Octavii RS 4x4 velkým příslibem, ale byli zklamáni. Nicméně ne na dlouho, protože teď Škodovka oficiálně oznámila, že „ereso“ opravu dostane haldex. Jenže aby to nebylo tak jednoduché, „ereso“ dostane haldex s pohonem obou náprav jen v dieselové verzi. To je docela legrační záležitost v momentě, kdy se prolákl podvod mateřského VW s emisními čachry u koncernových dieselových agregátů.

Navíc pohon všech čtyř kol by měl logiku u benzínového motoru, přece jen jde o nejvýkonnější octavii. Jenže koncernová dieselová úchylka se projevila i zde, ovšem evidentně se zpožděním. Octavia totiž dostane haldex s pohonem obou náprav jen v případě motoru 2,0 TDI a šestistupňovou automatickou dvojspojkou DGS. Haldex má dostat Octavia RS v provedení liftech i kombi. Ona se ale vlastně už nějakou dobu octavia s dvoulitrovým TDI o výkonu 135 kW a pohonem všech kol prodává. Je to nejvýkonnější scout, proto bylo ostudné, že exkluzivní „ereso“ tuhle možnost nenabízelo.

Nicméně haldexové dieselové „ereso“ má zajímavé parametry. Z nuly na sto zrychlí za 7,6 s a dosáhne maximálky 228 km/h. To znamená, že zrychlení má oproti dieselové předokolce RS lepší o více než půl sekundy. Škodovka u příležitosti představení Octavie RS 4x4 samozřejmě vyzdvihuje i úspornost, ale to je ve světle skandálu VW absolutně irelevantní. Ovšem od konce tohoto týdne můžete škodováckou novinku objednávat. Uvidíme, zda emisní průšvih VW nakonec nedonutí Škodovku nabídnout sportovní octavii s pohonem všech kol i s benzínovým motorem. Zasloužila by si to.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama