Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nissan pošle auto na dno oceánů

Na dna oceánů vyjede zanedlouho vozidlo se značkou Nissan. Bude brázdit mnohá moře a mapovat jejich dna, aby se lépe dala hledat nerostná naleziště a lépe pokládat podmořské kabely.
Vydáno: 14.04.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už v roce 2007 představil Nissan u svého konceptu Infiniti EX speciální systém sledování okolí vozu pomocí kamer. Vznikal tak obrázek o úhlu 360°. Systém postupně převzaly další značky a dnes je k dispozici už ledaskde. Má ho i koncern VW. Výhody jsou jasné – když parkujete, máte na displeji přehled o všem, co se kolem auta děje. Vidíte obrubníky, zda nemáte za zadním blatníkem překážku nebo jestli nevběhl pes před přední nárazník, když vy jste se zrovna koukali vzad.

Podvodní Nissan 2 Foto:

A tenhle systém, který my známe pod názvem AVM (Around Vehicle Monitoring) připravil Nissan i pro speciální vozítko připravené ve spolupráci se státní agenturou JAMSTEC (Japan Agency for Marine-Earth Science and Technology) a Topy Industries, Ltd.

Vozítko bude prozkoumávat dno moří. 3D pohled dokáže výrazně zrychlit práci výzkumníků, kteří se jinak musí spolehnout na nepříliš kvalitní záběry z klasických 2D kamer. Celý systém totiž dokáže monitorovat okolí tak, že ho dokáže přenést i do virtuální reality a vytvářet tak 3D model. Takže i když se zvedne ze dna spousta písku, není třeba čekat, až se usadí. Vozítko bude přesně vědět, jak dno vypadá a poskytne tuto mapu svým řidičům.

Dnešní den je ve znamení automobilových-neautomobilových technologií. Třeba vás zaujmou i tyto články:

Solární cyklostezka

Solární cyklostezka uprostřed dálnice

Oheň z výfuku

NASA vyvinula materiál, který mění teplo na elektřinu

Mini Augmented Vision 1

Na co budíky v autě? Stačí brýle!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama