Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nevinen! Hasiči, které měl vybrzdit řidič Porsche, prý lhali

Video, na kterém řidič modrého Porsche vybrzďuje hasiče a ještě sprostě gestikuluje z okna, obletělo před nedávnem celou Českou republiku. Jenomže podle vyšetřování to ve skutečnosti bylo všechno úplně jinak.
Vydáno: 16.08.2017
Hasiči, které měl vybrzdit řidič Porsche, prý lhali
Hasiči, které měl vybrzdit řidič Porsche, prý lhali Autor: Youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Video vyvolalo silnou vlnu reakcí, které volaly po tvrdém potrestání dotyčného řidiče. Není se asi co divit, podle výpovědí hasičů i podle ne moc kvalitního záznamu to opravdu vypadalo, že řidič Porsche měl jakési zatmění a neudržel nervy na uzdě. Hasiči totiž tvrdili, že je řidič osobního vozu nebezpečně předjížděl a málem se přitom střetl s dodávkou v protisměru. Proto na něj začali troubit, což dotyčného mělo vytočit a dohnat k tomu, že hasičský vůz vybrzdil. K tomu měl navíc cosi gestikulovat.

Překroucená pravda

Jenomže! Následné důkladné vyšetřování ukázalo, že řidič při předjíždění hasičského vozu vůbec nepřekročil rychlost. Navíc rozhodně nemohl ohrozit dodávku, protože před ní měl přednost. Hasiči na něj tedy troubili úplně zbytečně. Vyšetřování dále prokázalo, že řidič Porsche nikoho nevybrzdil, ale naopak plynule zastavoval. Z videa to vypadalo jinak proto, že hasiči jeli za Porsche velmi a zjevně také zbytečně blízko. A do třetice, to gesto, které měl řidič ukázat, byla prostě jen zaťatá pěst. Nic víc. Ostatně právě to ukazuje i záznam z kamery řidiče Porsche, na který se můžete podívat zde. Verze řidiče Porsche, který se k celé situaci vyjadřuje, je pak zde.

Řidič tedy po tom všem dostal jen pokutu tisíc korun, a to za to, že před hasiči zastavil uprostřed silnice a nikoliv u kraje. Sám pak prý podle všeho litoval, že se vůbec nechal hasiči vyprovokovat, ale od začátku tvrdil, že se vše událo trochu jinak než bylo prezentováno. Jestli bude nějak potrestána posádka hasičského vozu, která při první výpovědi na policii sprostě lhala, což dokázalo následné šetření, nevíme. Každopádně by si to pánové zasloužili. Zrovna oni mají přece sloužit jako příklad nám všem. A takto se příklad rozhodně chovat nemá.

Článek je zařazen v: hasiči , Porsche , vyšetřování , lež , pokuta , agresivita , kamerový záznam , policie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama