Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nepochopitelná nehoda. Volvo XC60 bouralo na okruhu

Co vůbec dělalo auto jako Volvo XC60 na okruhu? Dobrá otázka. A ještě lepší otázka je, jak se ho českému řidiči povedlo otočit na střechu. Odpověď je poměrně přímočará. Majitelé automobilů značky Volvo jsou sice považováni za zodpovědné a ohleduplné, vždy se však najde výjimka potvrzující pravidlo.
Vydáno: 30.06.2017
Řidič Volva boural na okruhu a navíc opilý.
Řidič Volva boural na okruhu a navíc opilý.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kuriózní případ se stal v neděli ráno na úseku silnice závodního okruhu v Těrlicku. Ten je v průběhu závodů k dispozici zejména silničním motorkám, co na něm dělalo zcela nesportovní SUV značky Volvo prozatím není jasné. Jisté je ovšem jedno - čtyřicetiletý řidič Volva XC60 nezvládl řízení při nájezdu na cílovou rovinku a narazil do bíločervených pneumatik, které bezmála dvoutunové SUV katapultovaly na střechu u cílové zdi.

Nic strašného, řeknete si. Volvo XC60 je bezpečným vozem, ve kterém se vám při většině případů nic nestane - dokonce ani když jej hodíte přes střechu. Zvláště pak na okruhu, kde by nic nebezpečného číhat nemělo. Pravda. Jenomže spíš než důsledek nehody je v tomto případě zajímavá její příčina. Tomu ostatně odpovídá i poškození vozu, ze kterého je evidentní, že rychlost vysokou hranici nepřesáhla.

Volvo XC60 nehoda 1
Volvo XC60 nehoda 1
Policie ČR

Alkohol na okruhu?

Přivolaní policisté totiž řidiči ihned po nehodě dechovou zkouškou naměřili 1,8 promile alkoholu v krvi, což odpovídá střednímu až těžkému stupni opilosti v závislosti na tom, jak je daný jedinec navyklý pít. Je tak velmi pravděpodobné, že řidič chtěl své opojení ze sobotní noci doslova vyjezdit. Byl natolik soudný, že si k tomu našel okruh, jenomže ani tam alkohol rozhodně nepatří. Vlastně tu tak máme hned dvě neobyčejné kuriozity v jedné - pokus o závodění s XC60 a ještě těžkou opilost při jízdě po okruhu.

Řidič byl po lékařském ošetření odvezen na Protialkoholní záchytnou stanici Karviná. Dále mu byl na místě zabaven řidičský průkaz a je jisté, že i vyčíslené škody půjdou čistě na jeho účet. Jejich výše byla Policií ČR prozatím stanovena na 250 000 Kč, vzhledem ke stáří nabouraného vozu však ještě porostou. Řidiči bylo také sděleno důvodné podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za blbost se platí...

Volvo XC60 nehoda 2
Volvo XC60 nehoda 2
Policie ČR
Článek je zařazen v: Volvo XC60 nehoda , Volvo XC60 , nehoda , XC60 , SUV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama