Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejvtipnější čínská kopie auta

O čínských automobilových kopiích jsme už mnohokrát psali. Dnes ale ukážeme jednu, která vypadá jako z kresleného seriálu. Jde o kopii Range Roveru.
Vydáno: 31.03.2015
Čínský Range Rover - hl

Tak tohle je krutohustěpřísná kopie, která se nezalekla vůbec ničeho. Na přední masce nápis Range. Na kolech loga BMW a na stranách pak štítky Land Rover. To je výrobek se jménem Longer Yuelang X1, který je výsledkem spolupráce společností Hebei Cook Electric Vehicle Corporation a New Grant New Energy Technology Corporation. Super názvy, co říkáte? Co se za nimi může skrývat? Cokoli. Pravděpodobně skupina školáků se šroubováky v ruce, kteří po nocích odloupávají automobilová loga ze zaparkovaných aut.

Čínský Range Rover Foto:

VIDOEV - hlavní

Číňané okopírovali VW Brouk, jen mu dali další pár dveří

 

Každopádně je to autíčko, které má velikost asi jako Suzuki Wagon R+ a vzhled snažící se napodobit Range Roveru. Výsledek vypadá jak z nějakého animáku. Pod kapotou je pak elektromotor. Stejně jako nedávný Volkswagen Beetle se čtyřmi dveřmi, je i toto snahou o chycení lana čínské vlády, která se snaží o zlepšení ovzduší v čínských městech tím, že podporuje elektromobily přednostním přidělením povolením k provozu a menšími daněmi.

Čínský Range Rover Foto:

 

Server Carnewschina.com o voze hovoří jako o elektromobilu s výkonem 3 kW, který zvládne rychlost asi 50 km/h a dojezd na jedno nabití je 120 kilometrů.

Zdroj: Carnewschina.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama