Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejvtipnější čínská kopie auta

O čínských automobilových kopiích jsme už mnohokrát psali. Dnes ale ukážeme jednu, která vypadá jako z kresleného seriálu. Jde o kopii Range Roveru.
Vydáno: 31.03.2015
Čínský Range Rover - hl
Čínský Range Rover - hl Autor: Car News China
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tak tohle je krutohustěpřísná kopie, která se nezalekla vůbec ničeho. Na přední masce nápis Range. Na kolech loga BMW a na stranách pak štítky Land Rover. To je výrobek se jménem Longer Yuelang X1, který je výsledkem spolupráce společností Hebei Cook Electric Vehicle Corporation a New Grant New Energy Technology Corporation. Super názvy, co říkáte? Co se za nimi může skrývat? Cokoli. Pravděpodobně skupina školáků se šroubováky v ruce, kteří po nocích odloupávají automobilová loga ze zaparkovaných aut.

Čínský Range Rover Foto:

VIDOEV - hlavní

Číňané okopírovali VW Brouk, jen mu dali další pár dveří

 

Každopádně je to autíčko, které má velikost asi jako Suzuki Wagon R+ a vzhled snažící se napodobit Range Roveru. Výsledek vypadá jak z nějakého animáku. Pod kapotou je pak elektromotor. Stejně jako nedávný Volkswagen Beetle se čtyřmi dveřmi, je i toto snahou o chycení lana čínské vlády, která se snaží o zlepšení ovzduší v čínských městech tím, že podporuje elektromobily přednostním přidělením povolením k provozu a menšími daněmi.

Čínský Range Rover Foto:

 

Server Carnewschina.com o voze hovoří jako o elektromobilu s výkonem 3 kW, který zvládne rychlost asi 50 km/h a dojezd na jedno nabití je 120 kilometrů.

Zdroj: Carnewschina.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama