Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejvíce pokut za dálniční známky padá za ty neslepené z loňska

Celní správa se stará o to, abychom všichni vozili pravou, aktuální, správně nalepenou a správně vyplněnou dálniční známku. Letos už za špatné známky udělila skoro 9000 pokut. To je nejméně od roku 2008, pomohly však hlavně nové úseky zdarma.
Vydáno: 29.08.2017
Akce celní správy na dálnici.
Akce celní správy na dálnici. Autor: Celní správa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mluvčí Celní správy ČR Hana Prudičová je přesvědčena o tom, že za snížením počtu pokut je nejen větší ukázněnost řidičů, ale také vyjmutí krátkých úseků dálnic kolem měst ze seznamu placených silnic. Nejvíce hříšníků totiž celní správa přistihla na podobných úsecích, jakým je například asi tříkilometrový úsek R6 mezi Hostivicemi a Prahou. A takovým krátkých kusů dálnice bylo ještě před pár měsíci hned několik. Poplatky byly nakonec zrušeny na asi stovce kilometrů dálnic kolem Prahy, Ústí nad Labem nebo Olomouce.

Cizinci jsou zmatení, Češi zapomínají

Navíc více jak polovina pokut byla udělena zahraničním řidičům. Ti sice známku mívají, ale často špatně nalepenou nebo špatně vyplněnou. Děje se tak i přesto, že nejen na dálniční známce samotné, ale i na prodejních místech je k dispozici dostatek informací o povinném použití známky. Čeští řidiči pak nejčastěji dostávají pokutu za to, že mají na předním okně stále nalepenou i již neplatnou známku, což zákon výslovně zakazuje. Druhým nejčastějším prohřeškem je situace, kdy řidič není schopen doložit kontrolní útržek od dálniční známky.

V tuto chvíli prý navíc Ministerstvo dopravy sbírá další podněty na vyjmutí dalších úseků z placených dálnic. Zatím je ale jen ve fázi jednání a konkrétní stanoviska nikdo vydávat nechce.

Článek je zařazen v: dálnice , dálničn známky , celní správa , pokuty , neplacené dálniční úseky , dálniční známky , dálniční policie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama