Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Největší legendy rallye v jediné hvězdné superaukci

Lancia Delta, Audi Quattro, Ford RS200, Peugeot 205... pokud také vzpomínáte na zlatou éru rallye ze 70. a 80. let, kterou zosobňují zejména vozy takzvané skupiny B, fotogalerie z chystané aukce těchto aut vás zaručeně dostane.
Vydáno: 18.06.2017
Silniční verze slavných speciálů pro mistrovství v rallye.
Silniční verze slavných speciálů pro mistrovství v rallye. Autor: Bonhams
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V nabídce aukčního domu Bonhams se sešla pěkná sbírka legendárních homologačních vozů pro mistrovství světa v rallye, a tak se rozhodli na letošní léto naplánovat jejich společnou aukci. Všechna auta pocházejí ze sbírky jediného majitele, který se o vozy příkladně staral, nejde ale zároveň o žádné leštěnky, které by nikdy neviděly asfalt nebo šotolinu. Navíc to nebyl ani žádný překupník, ale skutečný milovník aut, takže jde o vozy, které na trhu nebyly k mání celá desetiletí.

Každý si najde svou legendu

Co všechno bude k dispozici? Nejpočetnější zastoupení má z celkem pochopitelných důvodů Lancia. Najdete tu model Lancia Stratos HF Stradale z roku 1975 v legálním silničním provedení. Právě tyto vozy vyhrály mistrovství světa třikrát za sebou v letech 1974 až 1976. Auto má najeto 12 609 kilometrů. Nechybí aní Lancia 037 Stradale, jejíž závodní verze byla poslední zadokolkou, která vyhrála mistrovství WRC v konkurenci nastupujících čtyřkolek. Vůz z roku 1983 má najeto 9342 kilometrů. Do třetice je pak zastoupena i slavná Lancia Delta S4 Stradale z roku 1984 s nájezdem 8851 kilometrů.

Další výrobce, z nichž každý si zažil své období slávy v čele mistrovství světa, pak zastupuje dvojice vozů Ford RS200 s motorem uprostřed z roku 1986, kterých vzniklo jen 200 kusů, průkopník pohonu všech kol Audi Sport Quattro S1 z roku 1985 a Peugeot 205 T16 taktéž z roku 1985. Aukce všech aut je plánována na pátek 18. srpna.

Článek je zařazen v: rallye skupina B , Lancia 037 Stradale , Ford RS2000 , Audi Sport Quattro S1 , Peugeot 205 T16 , Lancia Delta S4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama