Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejsilnější Passat o výkonu 280 koní končí. Superb bude následovat

Jen krátce poté, co česká dopravní policie dostala Superby 2.0 TSI o výkonu 280 koní, přestal Volkswagen tento motor nabízet pro svůj model Passat. A Superb zřejmě čeká stejný osud. Proč? Motor není dostatečně ekologický a automobilka musí snížit svou ekologickou stopu.
Vydáno: 27.11.2017
Volkswagen Passat 2.0 TSI končí

Z této zprávy jsme upřímně hluboce smutní. Dvoulitrový Volkswagen Passat s výkonem 206 kW v sobě totiž kombinoval kultivovanost s úsporností a zároveň měl říz. Říz, který vzdáleně připomínal dokonce i šťavnaté šestiválce z poloviny minulé dekády. Kdo si však nyní půjde pro nejvýkonnější Passat, bude mít smůlu.

A pokud se takový zákazník nespokojí s umírněnější variantou motoru 2.0 TSI, která nabízí stále přívětivých 220 koní, nezbude mu nic jiného než nafta. Motor 2.0 Bi-TDI se totiž stal opětovným vrcholem nabídky a z čela hned tak nesestoupí.

Zajímavé ovšem je, že Arteonu se tento osud netýká. Má totiž lepší aerodynamiku a mírně odlišnou převodovku, díky čemuž je úspornější a ušetří zhruba 10 gramů C02 na ujetý kilometr. A to přesto, že současně nabízí o 70 Nm točivého momentu více. Tím hlavním důvodem je ale spíš skutečnost, že jde v současnosti o vlajkovou loď Volkswagenu, a tu se automobilka vynasnaží i dále nabízet s adekvátním motorem.

S faceliftem přijde 200 kW

Volkswagen již oznámil, že vývoj nové nejvýkonnější benzínové jednotky je v plném proudu. Přijde v roce 2019 spolu s modernizací Passatu B8 a bude mít 200 kW. Lze však očekávat, že než se nová auta dostanou mezi zákazníky, bude tu minimálně dvouletá prodleva. A to nemusí být jediný problém.

Nechceme být posly zlých zpráv, ale pokud má nový motor nabídnout podobný výkon a současně splňovat přísnější emisní normy, z logiky věci už zdaleka nebude tak kultivovaný a výbušný zároveň. Taková je realita. Tak odpočívej v pokoji, Passate s motorem 2.0 TSI 206 kW. Bylo to příjemné svezení.

Reklama
Článek je zařazen v: Passat končí, Passat 2.0 TSI končí, nejsilnější Passat končí, nejsilnější Passat 2.0 TSI, Passat BiTDI, Passat TSI, nejrychlejší Passat, nejsilnější Passat, Volkswagen Passat 2.0 TSI, konec Passatu, Volkswagen Passat 2.0 TSI končí, konec, nový Passat, modernizace Passat B8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama