Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejsilnější a nejrychlejší sedan světa

Dámy a pánové, Dodge Charger SRT Hellcat je nejsilnějším a nejrychlejším sedanem na světě. Konec downsizingu, tohle je pořádný BRUTÁLNÍ VELKOOBJEMOVÝ OSMIHRNEK!
Vydáno: 18.08.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pěkný 6,2 litrů nad plochou pístů. K tomu přeplňování. A výsledek je fantastický – po zastrčení červeného klíčku do zapalování je k dispozici výkon 527 kW (707 koní) a 880 N.m! Osmistupňová automatická převodovka je jasným favoritem pro připojení k tomuto motoru. Dokážete si představit spojku, která by vydržela takový nápor?

Každopádně tu máme ještě jedno číslo – 507 koní. To je hodnota, kterou má auto po zastrčení černého klíčku do zapalování. Ano. Tahle pekelná kočka má totiž dva – červený aktivuje bestii a černý je na takové to obyčejné poježdění na nákupy…

Když někdo říká, že auto musí být velmi lehké, aby dokázalo zrychlovat, tak by se měl také dívat na hodnotu síly. Tohle totiž může říkat někdo, kdo má motor z Hondy, a tak musí být lehký jako Ariel Atom. Jenže tohle má síly tolik, že by žádné gumy netlačené k zemi pořádnou hmotností nedokázaly přestat gumovat ani na čtyřku. Hellcat tak podle značky prý má hmotnost 2114 kg a to mu prý dává tu správnou stabilitu a brutalitu ve zrychlení. Ostatně disciplínu z 0 na 160 km/h a zase na nulu zvládne vůz za 13 sekund a maximální rychlost je 328 km/h.

O to, aby auto nebylo jak střela pershing, ale dalo se v něm jezdit, se starají třeba třístupňové adaptivní tlumiče nebo gigantické brzdy Brembo o průměru kotoučů 390 mm s šestipístkovými třmeny vpředu.

Výroba pekelné kočky začne na začátku příštího roku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama