Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejsem mrtvý! pozdravil Hammond fanoušky po extrémní nehodě

Během natáčení jednoho ze závodů pro druhou sérii The Grand Tour se moderátor Richard Hammond dostal do vážných problémů. Havarovaný elektrický supersport skončil na střeše a shořel na prach.
Vydáno: 12.06.2017
Nehoda Richarda Hammonda
Nehoda Richarda Hammonda Autor: Nature Pictures
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stalo se tak při tréninkové jízdě závodu do vrchu ve Švýcarsku. Richard se ho účastnil v rámci natáčení a jeho jízda, jakožto celý závod, pak měly být jednou z reportáží v The Grand Tour. Vše proběhlo velmi rychle. Richard řídil 1000koňový elektrický hypersport Rimac Concept One, ale bohužel v jedné ze zatáček na trati ztratil nad autem kontrolu a vylétl mimo trať. Při vší smůle ale šel ven na místě, kde byl vedle trati sráz, ze kterého se auto skutálelo.

Strážní andělé Richarda si asi mákli, protože i po hrozivě vypadajícím pádu zůstal Hammond při vědomí a z auta se naštěstí zvládl dostat. Hned jak vylezl, zachvátily auto plameny, které z něj udělaly jen ohořelé torzo. Je to neuvěřitelné, ale moderátor je „jen“ potlučený. Nejvíce to odneslo jeho koleno, které si vyžádalo chirurgický zákrok a několik šroubů. Věříme ale, že jeho blízkým jistě zatrnulo, protože ještě nejspíš mají v hlavě jeho předchozí nehodu, která se stala během natáčení Top Gearu v roce 2006. Tehdy utrpěl velmi vážná zranění poté, co neukočíroval dragster jménem Vampire. Stalo se to při pokusu o prolomení britského rychlostního rekordu, který v té době byl 483,18 km/h. Podle všeho se mu to povedlo, protože těsně před nehodou mu byla naměřena rychlost takřka 500 km/h. Není se tedy co divit, že se Richard ve videu omlouvá především své ženě, které přidělal starosti.

A jen pro připomenutí. Rimac Concept One je hypersport s kořeny v Chorvatsku, který je schopen dosáhnout výkonu 1224 koní a točivého momentu 1600 Nm. Jeho hmotnost je 1850 kilogramů, ale přesto je schopen zrychlovat z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy, na 200 km/h za 6 sekund a na 300 km/h za 14 sekund. Maximální rychlost je pak 354 km/h.

Článek je zařazen v: Richard Hammond , nehoda , nemocnice , The Grand Tour
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama