Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejrychlejším SUV je Alfa Romeo Stelvio. Nedivíme se!

V tichosti a bez velkých oslav si italská značka Alfa Romeo zajela pro rekord do Zeleného pekla a na Nürburgringu získala titul mezi SUV. Díky výkonu a schopnému podvozku se dostala na čas, který standardně zajíždí některé hot hatche.
Vydáno: 01.10.2017
Alfa Romeo Stelvio Quadrifogliov
Alfa Romeo Stelvio Quadrifogliov Autor: Alfa Romeo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ta honba za nejlepší časem na slavném Nürburgringu začíná působit trošku směšně. Kdekdo se v Zeleném pekle snaží zajet čas, který nikdo před ním nezajel, a podle nás je jen otázkou času, kdy zde rekordy začnou zajíždět rodinná kombi nebo dodávky. Ale dokud si trh, automobilky a nadšenci tyto hodnoty žádají, bude se na nás nějaký nový rekord hrnout častěji a častěji.

Minulý týden jsme tu měli absolutního rekordmana, kterým je nově Porsche 911 GT2 RS. To zvládlo obkroužit Severní smyčku za opravdu fantastických 6:57. Teď se ale přesuneme do kategorie SUV, kterou si pro sebe trochu nečekaně urvala Alfa Romeo. Ta na závodní trať vypustila model Stelvio Quadrifoglio, které poháněl přeplňovaný šestiválec naladěný na 510 koní. Právě Stelvio nedávno prošla naším testem. Proto víme, že jezdí opravdu skvěle.

Nutno říct, že Alfě Romeo vyšly skoro ideální podmínky. Trať byla suchá, teplota nijak vysoká, a tak se tovární jezdec dostal na čas 7:51,7. Musíme přiznat, že na SUV je to hodně zajímavá práce, ale obáváme se, že titul Italům moc dlouho nezůstane. Právě Porsche totiž před nedávnem představilo Cayenne Turbo, který už vám ukázal, že závodní trať je jeho druhým domovem. Je jen otázka času, než ho Němci pošlou na Ring a Alfu s jejich časem zase do věčných lovišť…

Článek je zařazen v: Alfa Romeo , Stelvio Quadrifoglio , Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio , Nürburgring , rekord , SUV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama