Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejrychlejší SUV světa zná svou cenu. Za 717 koní nedáte moc

Šílenství kolem raketově rychlého Dodge Challenger Demon ještě ani neodeznělo a už se k brutálním americkým osmiválcům znovu vracíme. Tentokrát ale ne na palubě hranatého kupé. Své místo nalezl extra výkonný agregát pod kapotou Jeepu Grand Cherokee Trackhawk a my už konečně známe jeho cenu!
Vydáno: 11.08.2017
Jeep Grand Cherokee Trackhawk, nejrychlejší SUV za skvělou cenu.
Jeep Grand Cherokee Trackhawk, nejrychlejší SUV za skvělou cenu. Autor: Jeep
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podélné přetížení 0,88g znamená, že 100kilový člověk se při zatlačení plynového pedálu do podlahy na moment cítí, jako kdyby měl přesně 188 kilogramů. Dovedete si to představit? Zvláště v případě, kdy sedíte v tak mohutném SUV, jakým je Jeep Grand Cherokee. Nejrychlejší SUV světa jsme vám představili už před časem a nyní už je známá i jeho cenovka. Podobně jako americký kolega Dodge Challenger Demon, i Jeep nabízí ohrohmou porci výkonu a rychlosti za rozumné peníze.

Nejrychlejší SUV s největšími brzdami

Tohle auto je skutečné monstrum. Z nuly na stovku zrychlí v rekordním čase 3,5 sekundy a čtvrt míle zdolá za úctyhodných 11,6 sekundy. Navíc jede skoro 290 km/h a vpředu najdete působivé brzdné kotouče o průměru rovných 400 milimetrů (vzadu pak 350). O brzdný účinek se navíc starají šestipístkové monoblokové třmeny Brembo s tak vysokým účinkem, že by zastavily i jedoucí lokomotivu. Brzdy na tomhle autě jsou tak obří, že Trackhawk nominovaly na vůz s největšími brzdami, jaký je ve Spojených státech amerických vyráběn.

A teď ta cena. Výkon 717 koní (527 kW), obrovské brzdy a úctyhodné zrychlení nemohou být zadarmo. Americký výrobce Jeep si však rozhodně neúčtuje příliš. Severoameričtí zákazníci si vůz budou moci objednat už za částku 85 900 dolarů, což je v přepočtu 1 915 000 Kč. A to vzhledem k titulu nejrychlejšího sériově vyráběného SUV planety vůbec nezní špatně!

Zdá se, že náš žebříček 10 nejrychlejších SUV světa budeme muset aktualizovat...

Článek je zařazen v: Jeep , Jeep Cherokee , Jeep Grand Cherokee , Jeep Grand Cherokee Trackhawk , Trackhawk , Trackhawk cena , Grand Cherokee Cena , nejrychlejší , SUV , nejrychlejší SUV , nejrychlejší jeep
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama