Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejrychlejší Porsche 911 všech dob ještě ani neexistuje a už je vyprodané

Očekávaná novinka od Porsche se zatím ukázala světu pouze virtuálně, přesto už má každý v budoucnu vyrobený kus svého majitele. A to aniž by kdokoliv o autě něco oficiálního věděl nebo ho viděl.
Vydáno: 23.06.2017
Porsche 911 GT2 RS
Porsche 911 GT2 RS Autor: Internet Archive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tomu už se ani nedá říkat promyšlený marketing. To je prostě síla značky. Anebo faktu, že půjde o nejostřejší sériové Porsche historie. GT2 RS bude vyrobeno v počtu jednoho tisíce kusů a podle zákulisních informací mají všechny již své majitele. Ti ochotně zaplatili částku, která by se podle všeho měla pohybovat kolem 260 tisíc eur, tedy asi 8,5 milionu korun. Potvrdit tuto částku ale nemůžeme.

Zato víme, co bude GT2 RS pohánět. Podle všeho půjde o agregát o objemu 3,8 litru, který nabídne větší turbodmychadla a výkon asi 700 koní v ostrém okruhovém nastavení. Silniční verze by měla mít asi 650 koní. Německý Autobild pak tvrdí, že zrychlení z 0 na 100 km/h by mělo být otázkou 2,9 sekund a maximální rychlost bude elektronicky omezena na 340 km/h.

Zmatky a zapírání

Až potud je vše tak nějak jasné. Ale Porsche v tom celém má trochu zmatek. Novinku se snaží zapírat, nic nechce potvrdit, až když na značku uhodili němečtí novináři, přiznala, že něco bude. Pak prý dodala, že to bude skvělé, rychlé a bude to překvapení. Nic víc.

Ale zároveň s tímto mlžením Porsche model GT2 RS nejspíš ukázalo. Jen bez patřičného humbuku okolo. Stalo se tak při ukázce z chystané videohry Forza Motorsport 7, kde je právě GT2 RS hlavním tahákem. Pár fotek něčeho, co by GT2 mělo být, tedy existuje. Ale od té doby automobilka zase mlčí, a ačkoliv dříve tvrdila, že GT2 RS bude hlavním vozem do hry, najednou nic nechce ani potvrdit, ani vyvrátit.

Myslíme si, že už se v tomto zamotanci nevyzná ani samotné marketingové oddělení Porsche. Pokud ovšem ano a tyto zmatky přiživuje schválně, jde o zajímavě promyšlený tah. Nemluví se o ničem jiném, spekulace stále víří a fanoušci sportovních aut už se nemohou dočkat.

Článek je zařazen v: Porsche 911 GT2 RS , limitovaná edice , prodeje , tajnosti , výkon , 911 GT2RS , Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama