Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejrychlejší otevřené Ferrari všech dob

Na stovku za tři sekundy. To je vizitka Ferrari 458 Speciale A, tedy otevřeného speciálního Spideru z italského Maranella.
Vydáno: 29.09.2014
Ferrari 458 Speciale A
Ferrari 458 Speciale A Autor: Ferrari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Žluté Ferrari. Někdo kroutí hlavou, ale je pravda, že žlutá je firemní barva. Ne červená. Ale tak nějak se na to posledních několik desetiletí zapomíná. Tohle auto pak je doplněno modrými (připomínka závodního týmu NART) a bílými (připomínka závodního okruhu v Berlíně) pruhy.

Ale pojďme se podívat na to hlavní. Nové A znamená Aperta, tedy otevřený. A tak není ve jménu vozu ani slůvko Spider. A tohle A je těžké 1340 kg, což je jen o padesát kilogramů více než uzavřená verze Speciale. Za sedadly je tradiční vidlicový osmiválec 4,5 l s výkonem 445 kW při 9000 ot./min. Točivý moment 605 N.m vrcholí při 6500 ot./min. Sedm stupňů v převodovce s dvojicí spojek je samozřejmost.

 

 

A tak zvládne auto zrychlit z nuly na stokilometrovou rychlost za 3 sekundy a dvoustovkou auto letí už za 9,5 sekundy. Jaká je maximální rychlost ještě nevíme. Patrně se přehoupne přes 320 km/h.

Auto uvidíte na nadcházejícím autosalonu v Paříži. Tady si také budete moci zarezervovat jeden ze 499 vyrobených kusů. Kolik bude stát je ale zatím tajemstvím, takže je lepší se před objednávkou zeptat.

 

Koncept Ferrari Aliante

Ferrari představí v půlce října auto za 67 milionů

 

Hlavně nenechávat zařazenou jedničku

Ferrari v obýváku. Málo místa? Parkujte přímo před televizí

 

1962 Ferrari 250 GTO

2 x (ne)Ferrari na prodej

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama