Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejrychlejší Mustang bude exkluzivní zboží pro vyvolené

Celým jménem se jmenuje Ford Shelby GT350R a Nordschleife zvládl za 7.32.19. Je to brutální kousek pro oslavu padesátin původního Shelby GT350. A bude to opravdu luxusní kusovka.
Vydáno: 30.04.2015
Ford Shelby  GT350 a GT350R a
Ford Shelby GT350 a GT350R a Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Před padesáti lety vznikly dva prototypy a 35 sériových vozů. Nyní vznikne 37 speciálů Ford Shelby GT350R a těch bez R bude rovná stovka. Jak se R odlišuje? Především tím, že přišlo o několik méně důležitých věcí, jako je rezonátor ve výfuku, klimatizace, rádio… Celkově o 59 kilogramů. Naopak má výrazné aerodynamické prvky, jako je velké zadní křídlo, přední spoiler apod.

 

Motor je však stejný – vidlicový osmiválec o objemu 5,2 litru s výkonem 373 kW a točivým momentem 542 N.m. R je sice silniční verze, ale s určením především pro okruhy. Klasická verze bez písmenného označení pak bude mít padesát aut s paketem Technology (duální klima, výkonný audiosystém, kožené čalounění a adaptivní tlumiče MagneRide. Padesát pak bude ve výbavě Tech (adaptivní tlumiče MagneRide, větší chladiče, možnost přepínání jízdních režimů).

Cena? Bohužel tuhle informaci zatím Ford nezveřejnil.

Revology Ford Mustang Replica

První opravdu originální replika Fordu Mustang

Ford Mustang Man

Sběratel má přes 5500 mustangů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama