Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejrychlejší kombík ze všech. Nová Alpina B5 Biturbo

Luxusní superkombíky jsou fascinující kategorie aut. Na první pohled praktická a relativně nenápadná auta, která však díky obrovským motorům s mnoha stovkami koní ujedou i leckterému supersportu. Když máte takové auto, žádné další další už nepotřebujete.
Vydáno: 29.06.2017
Alpina B5 je nerychlejší produkční kombík.
Alpina B5 je nerychlejší produkční kombík. Autor: Alpina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Letos na jaře se poprvé představila světu, nyní už si jí však můžete koupit – pokud patříte mezi české milionáře. Alpina B5 Biturbo Touring si brousí zuby na dosud nejrychlejší produkční kombík na trhu, Mercedes-AMG E63, a bude to opravdu vyrovnaný souboj. Nejprve k obhajiteli titulu od Mercedesu. Jeho čtyřlitrový osmiválec se dvěma turby má výkon 612 koní a sprint na 100 km/h zvládne v základní vezi za 3,6 sekundy, ve verzi S pak za 3,5 sekundy.

Alpina, která sice své vozy staví na modelech BMW, ale právně i fakticky je považována za samostatnou automobilku, v modelu B5 Tourer taktéž vsadila na dvakrát přeplňovaný osmiválec. Má objem 4,4 litru, výkon 606 koní a zrychlení z klidu na stovku za 3,6 sekundy (sedan je ještě o desetinu rychlejší). Čistě z pohledu zrychlení tedy těsně vyhrává Mercedes, maximální rychlostí však zase boduje Alpina. Zatímco třída E je omezena na 250 km/h v Evropě a 290 km/h v USA, B5 slibuje maximálku 325 km/h (sedan zvládne 330 km/h).

Kdo s koho

Chronickým stěhovákům udělá o něco větší radost Mercedes, jehož zavazadlový prostor má objem 640 litrů, čímž Alpinu překonává o 70 litrů. Po sklopení zadních sedadel nabízí dokonce 1820 litrů, zatímco úhlavní konkurent pouze 1700. Šetřílci zase dají spíš přednost Alpině, která je s cenou kolem tří milionů korun (115 tisíc eur) asi o 300 tisíc levnější. Ve výsledku ale asi stejně rozhodne spíše náklonnost k té které značce.

Obě auta každopádně o kousek utekla Audi RS6 Avant v provedení Performance o výkonu 605 koní. To potřebuje ke zrychlení na 100 km/h 3,7 sekundy a maximální rychlost je 305 km/h. S výrazným odstupem (ale značným charismatem) pak lze zmínit i postarší Jaguar XFR-S Sportbrake s pětilitrovým osmiválcem s kompresorem. Ten už však na dosažení 60 mil v hodině (97 km/h) potřebuje 4,6 sekundy.

Článek je zařazen v: Alpina B5 Biturbo , manažerský kombík , sportovní kombi , nejrychlejší kombík , Audi RS6 Avant , Mercedes-AMG E63 S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama