Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejprodávanější sporťák světa. Uhodnete, který to je?

Tím autem je stejný model, který tento žebříček opanoval i v loňském roce. Má za sebou historii dlouhou přes půl století, zářil v mnoha filmech a občas ho potkáte i na našich silnicích. A mimochodem, není to ani jedno auto z titulního obrázku…
Vydáno: 28.04.2017
Který sporťák je nejprodávanější?
Který sporťák je nejprodávanější? Autor: archiv Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud tápete, pak tedy ještě přidáme nějakou tu nápovědu. Jako jedno z mála sportovních aut myslí i na ty, kteří potřebují pořádné motory a intimní kontakt s technikou auta v podobě manuální převodovky. Už víte? :)

Pokud jste tipovali Ford Mustang, pak si zasloužíte zlatého bludišťáka, protože máte pravdu. Je to právě Mustang, který pod mohutnou kapotou stále může ukrývat velký atmosférický osmiválec, který může být spřažen s manuální převodovkou. Nutno ovšem přiznat, že Ford myslí i na ekologické a emisní předpisy. Proto tento vůz nabízí i se čtyřválcem o objemu 2,3 litru EcoBoost a také s automatickou převodovou.

A právě tuto variabilitu, historii a jistou ikoničnost zákazníci zjevně oceňují. Prodeje oproti roku 2015 vzrostly o 6 %, největší odbyt měl v Číně a Německu. Celkově se loni prodalo 150 tisíc aut, což je na tak specifické auto opravdu hodně slušný výsledek.

Článek je zařazen v: Ford , prodeje aut , Ford Mustang , nejprodávanější sporťák světa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama