Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejostřejší Jaguar všech dob. Britové chystají kladivo na Němce

Tohle bude vážně pecka. Divize přípravy speciálních vozů (SVO) automobilky Jaguar chystá nejostřejší silniční kočku všech dob, model XE SV Project 8.
Vydáno: 17.06.2017
Nejsilnějším Jaguarem bude překvapivě malý sedan XE.
Nejsilnějším Jaguarem bude překvapivě malý sedan XE. Autor: Jaguar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Připomíná vám název některý k předchozích ostrých Jaguarů? Výborná pamět, jednalo se o speciální verzi roadsteru F-Type Project 7, který řadou úprav odkazoval na 7. vítězství automobilky na okruhu v Le Mans. Úpravy XE půjdou ještě dál. Výsledné auto tak nebude jen soupeřem pro BMW M4 nebo Mercedes-AMG C63, ale rovnou pro jejich nejostřejší verze GTS a R. 

To nejlepší z Británie

Pod kapotou nemůže být nic jiného než kompresorový osmiválec o objemu pět litrů, který patří k tomu nejsilnějšímu, co jsou Angličané schopni nabídnout. Použití tohoto motoru žádným překvapením není, ale očekávaná míra výkonu vám vyrazí dech. Jaguar slibuje 600 koní! Ke krocení tohoto výkonu očekáváme použití pohonu všech kol, podobně jako ho má F-Type SVR. Tím se nikdo z přímých konkurentů chlubit nemůže, jen auta o třídu výš. 

Už na maskovaném autě jasně rozpoznáváte použití agresivního bokykitu, významně rozšířených blatníků a aerodynamických prvků významně zvyšující přítlak. Tohle auto bude opravdu rychlé. Jeho speciálnost jen potvrzuje fakt, že Jaguar vyrobí pouze 300kusovou limitovanou edici, po které se bezpochyby jen zapráší. Cena zatím nebyla zveřejněna, ani přibližně.

Článek je zařazen v: Jaguar XE , Project 8 , BMW M4 GTS , Mercedes-AMG C63 R
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama