Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejočekávanější novinky autosalonu ve Frankfurtu. Na co se těšit?

Už za necelé dva týdny proběhne ve Frankfurtu na Mohanem 67. ročník slavné automobilové výstavy. Pokud plánujete výlet za největšími automobilovými novinkami, měli bystě vědět, na co se můžete těšit.
Vydáno: 31.08.2017
BMW Concept řady 8
BMW Concept řady 8 Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Frankfurtský autosalon patří k těm největším a nejzajímavější v Evropě. Každoročně se v rámci něj koná několik velkých evropských premiér a jednotlivé značky se předhání v tom, kolik návštěvníků přitáhnou na stánek. Na své si zde přijdou i milovníci nejnovějších technologií, které jsou teprve ve vývoji a standardně se s nimi potkáme možná až za pár let. Jde vlastně o jednu velkou automobilovou show, kterou byste měli alespoň jednou zažít na vlastní kůži. Ta atmosféra je totiž nepopsatelná. :)

Než ovšem sednete do auta, abyste ujeli pár set kilometrů a mohli se toho všeho zúčastnit, je dobré vědět, na co se můžete těšit. Přinášíme vám proto první přehled novinek, které budou za branami frankfurtského výstaviště k vidění.

Škoda Auto

Škodovka bude mít, ostatně jako již tradičně, ve Frankfurtu jeden z těch větších stánků. Zde kromě hostesek z České republiky představí svou první studii s čistě elektrickým pohonem a automatizovaným řízením úrovně 3 s názvem Vision E. Nabídne takové vychytávky jako jsou chybějící sloupek B a proti sobě se otevírající dveře. Koncept pracuje s elektromotory se systémovým výkonem 306 koní, které pohání všechna čtyři kola. Vision E nabídne dojezd až 500 kilometrů na jedno nabití akumulátorů a maximální rychlost 180 km/h. Nutno říct, že ve Frankfurtu by měl být vystaven prototyp určený pro Evropu. Koncept představený v Šanghaji tak má lehce odlišné tvary a jiné designové detaily.

Další technologickou novinkou, která zde bude představena, je nový digitální přístrojový panel. Ten tak vůbec poprvé nahrazuje ve vozech mladoboleslavské značky analogové ukazatele. Nový přístrojový štít bude představen ve zbrusu nové Škodě Karoq, která si zde taktéž odbude svou premiéru. Novinka řidičům nabídne možnost individuálně nastavovat digitální zobrazení ve čtyřech různých uspořádáních.

SEAT

I španělský zástupce koncernu VW si pro Frankfurt připravil horké zboží. Tím nejzajímavějším je jistě zbrusu nový crossover Arona, který je po modernizovaném modelu Leon a nové generaci modelu Ibiza už třetí novinkou španělské značky v tomto roce. Podle informací samotné značky půjde o elegantní, prostorný, praktický a komfortní vůz, který se ale neztratí ani při víkendové cestě za dobrodružstvím. Novinka disponuje veškerými asistenčními, informačními a zábavními systémy, které již znáte z ostatních modelů značky.

Mimo Arony SEAT ve Frankfurtu představí také novou Ibizu TGI, která má naznačit ekologicky laděnou cestu, kterou se, ostatně jako většina automobilek, SEAT hodlá vydat. Ale u Španělů nepůjde jen o automobilové novinky. V rámci autosalonu bude odhaleno také jméno chystaného velkého SUV značky, které vybírali fanoušci v internetovém hlasování. Podle zákulisních informací nás také čeká jakési překvapení, ale podrobnosti zatím netušíme. Může ale jít třeba o potvrzení dosavadních spekulací, které mluví o případné změně Cupry v samostatnou sportovní značku. Ale to opravdu jen hádáme. :)

Audi

Audi si pro Frankfurt připravilo opravdovou lahůdku, ze které mají všichni petrolheadi takovou tu příjemnou husí kůži. Podle všech informací by zde měla být uvedena historicky první zadokolka značky, a to ve formě ostrého Audi R8 V10 s označením GT. Zákulisní informace mluví o tom, že opravdu nabídne jen a pouze pohon zadních kol, extra porci výkonu a točivého momentu a skvělé jízdní vlastnosti. Podrobnosti zatím neznáme, ale toto je jedna z novinek, které se nemůžeme dočkat.

BMW

BMW na autosalonu ve Frankfurtu představí horké novinky i koncepty. Jeho stánek se zaměřuje hlavně na rozvoj značky v oblasti luxusních vozidel. Ukáže ale také řadu zajímavých konceptů a sériových modelů, které ve Frankfurtu zažijí svoji premiéru. Jednou z nejzajímavějších novinek jistě bude BMW Concept řady 8. Ten nabídne klasické prvky designu, které od BMW známe, zkombinované s novými designovými směry a nápady. Vůz nabídne luxusní interiér a opravdu elegantní tvary karoserie. Zajímavý je i fakt, že ovladač iDrive je zde vyrobený z křišťálu Swarovski. Mimo jiné zde mnichovská značka představí také Concept Z4, který jsme vám již ukazovali.

Kia

Kia 12. září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu 2017 odhalí svůj nový koncepční vůz cee´d. Ten má ukázat hlavně nové tvary karoserie, které nabídnou sportovnější tvary, ale podle značky přidají špetkou všestrannosti pro každodenní život. Nutno říct, že skica, kterou Kia novinu poodhaluje, vypadá opravdu hodně dobře.

Koncept Kia cee´d
Koncept Kia cee´d
KIA

Lexus

Své trumfy vytáhne i automobilka Lexus, která ve Frankfurtu uspořádá dvě evropské produktové premiéry. První bude nový luxusní kompaktní crossover NX a druhou zase modernizovaný prémiový hatchback CT spadající do kompaktní třídy. Vzhledem k tomu, že Lexus patří mezi průkopníky světa technologií, můžete počítat s tím, že obě auta jimi budou doslova nabitá. Jen pro příklad, Lexus zmodernizoval přednárazový bezpečnostní systém, systém pro hlídání jízdních pruhů nebo adaptivní tempomat řízený radarem.

Své horké novinky zde ale představí celá řada dalších značek. Sportovní nadšence jistě zaujme nové Ferrari Portofino, které je nástupcem modelu California. Porsche zase ukáže nový Cayenne a Bentley luxusní limuzínu Continental GT. Bude toho ale ještě mnohem víc. Proto nás sledujte! Všechny důležité novinky vám budeme průběžně ukazovat, a i když se nedostanete na místo osobně, díky nám o nic nepřijdete. :)

Článek je zařazen v: frankfurt , autosalon ve Frankfurtu , novinky , Škoda Auto , SEAT , Lexus , BMW , Kia , Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama