Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejnovější Porsche za 19 milionů shořelo u pumpy

Trochu flambované Porsche mohli vidět motoristé v Torontu. Bohužel šlo o výkladní skříň techniky této automobilky – superdrahé hybridní Porsche 918 Spyder.
Vydáno: 29.09.2014
Porsche 918 Spyder hoří
Porsche 918 Spyder hoří
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to supersport nejen na elektřinu. Má v sobě vidlicový osmiválec s výkonem 447 kW, ale také elektromotory o dalších 210 kW. Ve výsledku to dává auto, které zvládne zrychlit na stovku za 2,8 sekundy, dvoustovku s pevným startem dá za 7,7 sekundy a rychlostí 300 km/h jede za 22 sekund. Maximální rychlost je 345 km/h. Když to řidič tolik nehoní, dá se díky elektromotorům jezdit i se spotřebou lehce přes tři litry na 100 km.

 

Porsche 918 Spyder hoří

 

Jenže to asi nebyl případ majitele tohoto vozu. Tomu vzplálo auto přímo pod rukama u torontské pumpy. Co bylo příčinou, to zatím nevíme. Může jít o technickou závadu, stejně jako o nešikovnost obsluhy, která mohla třeba ukápnout benzín na horkou část motoru. Stačí pár kapek a karbonový vůz hoří jak flambovaný ananas. A vzhledem k tomu, že tankovací hrdlo je přímo nad motorem, je to více než pravděpodobné.

 

 

Ať je to jak chce, je to další důvod k zamyšlení automobilky Porsche, která se jen tak tak vylízala z podobného maléru, když pět vozů Porsche 911 GT3 muselo shořet, aby si všimli, že mají v ojnici špatný šroub.

 

Porsche 911 GT3  - hlavní

5 x požár = Porsche 911 GT3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama