Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejnebezpečnější auta světa: Datsun Go a Maruti Swift

Máme štěstí, že české, ergo evropské předpisy na bezpečnost automobilů jsou takové, jaké jsou. Kdybychom byli v Indii, asi bychom některé vozy raději netestovali. Třeba Datsun Go a Maruti Swift.
Vydáno: 04.11.2014
Maruti Swift
Maruti Swift Autor: Global NCAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mezinárodní společnost Global NCAP poslala proti bariéře rychlostí 64 km/h s přesazením 40 % (tedy standardní test) několik modelů. Dva z nich si odnesly ohodnocení 0 hvězdiček. Naštěstí tyto vozy jsou určeny pro indický trh. Jde o výše zmíněné modely, jejichž výsledek je však dost překvapující.

Tak například Maruti Swift. Na první pohled jde o trošku jiný, ale přece jen Suzuki Swift, který se prodává i u nás. Jenže ten je vyráběný v Maďarsku a testy Euro NCAP mu přisoudili plný počet hvězdiček. Maruti Swift prošel nárazovými testy dokonce ve dvou vyhotoveních. Obě verze jsou sice vyráběné v Indii, ale jedna je určena pro tamní trh, druhá pro jihoamerické země.

První totálně propadla. Nula hvězdiček. Vždyť ve výbavě není ani ABS ani airbagy. To v jižní Americe jsou na tom lépe. Ti je mají. Výsledek jsou tři hvězdičky. Evropská verze proti tomu má mnohem pevnější karoserii a hromady bezpečnostních asistentů. Takže hvězdiček pět.

 

Toyota FCV

Toyota chce obejít americké zákony o bezpečnosti

 

A co Datsun? Tahle znovuzrozená značka neměla nikdy ambice stát se luxusní verzí čehokoli. Měla vyrábět levné vozy pro rozvojové trhy. Přesto se mluvilo o jejich autech jako o moderních, technicky kvalitních, ale levných vozech. Výsledek tomu moc neodpovídá.

 

Bugatti Veyron Police Dubai

Pojďte na prohlídku garáže nejrychlejšího policejního auta světa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama