Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejmenší auto světa měří jen 1,3 metru

Když dnes hlásíme útok na nejrychlejší auto světa, zkusíme ještě jiné nej. To nejmenší. Ze sériových aut je to určitě Peel Trident. Ale nesériové je Austin Coulson.
Vydáno: 05.08.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V článku o nejnebezpečnějších autech světa jsme jmenovali Peel Trident jako nejmenší auto světa. Je to pravda, ale musíme si uvědomit, že jde o auta sériová. To nesériové má v kolonce Guinessovy knihy rekordů jméno Austin Coulson. Na délku měří 1264 na šířku 654 a na výšku 635 mm. Jméno auta se shoduje se jménem konstruktéra. Austin Coulson postavil tohle vozítko, a co je nejdůležitější – nechal ho i registrovat pro silniční provoz! Pořídil si k tomu značku Im Big. Roztomilé, že?

Austin Coulson Foto: Austin CoulsonPod kapotou je jednoválec o objemu 110 ccm, který s převodovkou CVT pochází ze čtyřkolky. Auto nemá žádné odpružení a nádrž na benzín má necelé dva litry. Spotřeba auta je asi 2,8 litru benzínu na 100 km, takže moc daleko nedojede.

Přesto je jeho maximální rychlost omračující – dokáže jet rychlostí až 53 km/h! Pravda, homologace je na omezenou rychlost 40 km/h.

Austin Coulson Foto: Austin Coulson

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Nejdražší policejní auta světa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama