Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejluxusnější z nejluxusnějších Mercedesů

Chcete Mercedes? Chcete opravdu luxusní Mercedes? Chcete to nejlepší? Tak si kupte Maybach. Ne, nevracíme se o pár let zpátky. Teď se top třída Mercedesu jmenuje Mercedes-Maybach S.
Vydáno: 21.11.2014
Mercedes-Maybach S
Mercedes-Maybach S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Maybach před lety nastoupil cestu znovuzrození. A ukázalo se, že jeho život za moc nestojí. A tak ho zase odstřelili. Lidé se divili, jak je vůbec možné prodávat něco tak nechutně drahého, co vypadá jako Mercedes, má díly z Mercedesu, ale stále se to snaží říkat, že to není Mercedes.

Maybach ale byl jen v kómatu. S prostřelenou řídící jednotkou spal spánkem spravedlivých, dokud ho Mercedes ze své boží milosti opět neprobudil. Tentokrát ale ne jako samostatnou značku, ale jako svou součást. Své já. Své lepší JÁ.

 

Mercedes totiž Maybach vlastně vřadil do své modelové řady S jako lepší výbavu. Vlastně ani ne tak výbavu, jako exkluzivní zboží. Třída S má totiž verzi Long (L), která je prosti klasickému S o 130 mm delší. Vzadu tak mají cestující na kolena prostor 166 mm. Maybach je ještě o dalších 207 mm delší a vzadu tak je pro kolena neuvěřitelných 325 mm. Může za to i extrémní rozvor, který činí 3365 mm.

Prostor pro posádku je samozřejmě využit velmi sofistikovaně. Například zadní sedačky jsou zcela kompletně polohovatelné. Ano – mluvíme o sedačkách, protože oba cestující mají své vlastní křeslo s podnožkou, větráním, masáží…

Mercedes-Benz S600 Guard

Nový neprůstřelný Mercedes odolá všemu

 

A co motory? Tak to bude velmi jednoduché. Budou jen dva. Základ je S 500, tedy osmiválec 4,7 litru s přeplňováním. Výkon 335 kW, točivý moment 700 N.m. Vrchol je S 600, tedy dvojitě přeplňovaný dvanáctiválec 6,0 l se 390 kW a 830 kW. Jaký je mezi nimi rozdíl? Asi jen v ceně (i když ji zatím neznáme). Obě auta totiž mají maximálku omezenou na 250 km/h a na stovku zrychlí za 5 sekund. V půlce roku pak menší z obou motorů dostane i verzi 4Matic.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama