Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejlevnější Tesla 3 bude v Česku už za 750 tisíc! Koupíte jí na Alze

Společnost Alza se do elektromobilizace české společnosti vrhá po hlavě. Základní provedení Tesla Model 3 chce nabídnout už za 750 000 Kč bez DPH. Tedy zhruba 907 500 Kč.
Vydáno: 19.07.2017
Tesla Model 3
Tesla Model 3 Autor: Tesla motors Inc.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jen deset dnů od zahájení velkosériové výroby Modelu 3 už víme, kolik by měl po příchodu na naše území stát. Jak pro server Tyinernety.cz uvedl Jaromír Řánek z Alza.cz, Tesla Model 3 bude v e-shopu naceněna na zhruba 750 000 korun bez DPH.

Půjde tedy o ještě nižší částku, než jakou si stanovil tvůrce automobilky Tesla, Elon Musk. Automobilka měla totiž za cíl vejít se s cenovkou novinky pod magických 35 000 dolarů, což je hranice, pod kterou veřejnost v USA všeobecně vnímá auta jako levná. Tesla si od tohoto modelu zároveň slibuje, že v budoucnu půjde o nejrozšířenější model značky. Dle Muska je to elektromobil pro každého.

Nikdo neví, kdy bude na skladě 

Již minulý měsíc jsme vás informovali, že Alza začíná na svém e-shopu vedle domácích spotřebičů a elektroniky nabízet také vozy Tesla model S a X. Chytrým marketingovým tahem tehdy přilákala velkou pozornost médií a veřejnosti. Že ale v její nabídce tak rychle přibude také zcela nový Model 3, to nikdo nečekal. Vůz je ve velkosériové výrobě pouhých deset dnů a reálně proto existují jen desítky sériově vyrobených kusů. Alza je ale prý připravena.

Řánek uvádí, že společnost dělá všechny kroky pro to, aby alespoň část z vyráběných kusů ukousla také pro své zákazníky. Automobilka Tesla přitom na Model 3 v současnosti eviduje na zhruba 400 000 závazných předobjednávek. Hlad tedy rozhodně nebude uspokojen ihned. Odvážně stanovený výrobní plán hovoří o tom, že na konci roku by mělo továrnu opouštět asi 20 000 vozů měsíčně. První naskladněné kusy by snad Alza mohla mít okolo Vánoc, není to ale nic jistého.

Připomeňme si, že elektromobil Tesla Model 3 by měl v základním provedení s přehledem urazit 345 kilometrů, rychlost 100 km/h pokořit už za 5,6 sekundy a velikostí bude podobný naší Octavii. Zároveň bude schopný nabít 80 % kapacity baterií už za 20 minut a v případě, že si připlatíte za balíček Supercharger, bude takové nabijení i zcela zdarma. Pokud by tedy slova zástupce Alza.cz byla v budoucnu naplněna, lze očekávat, že se s Modelem 3 roztrhne pytel.

Článek je zařazen v: Tesla Model 3 , Model 3 , tesla , Tesla motors , Automobil , elektromobil , Alza , Alza.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama